Ferdi Tayfur Dolandırıldı!

Arabesk müziğinin dev sesi Ferdi Tayfur dolandırıldı.Ferdi Tayfur,kendisini Özel hastane ve Doktor olarak tanıtan kişi tarafından dolandırıldı.

Ferdi Tayfur Dolandırıldı!

Arabesk müziğinin dev sesi Ferdi Tayfur dolandırıldı.Ferdi Tayfur,kendisini Özel hastane ve Doktor olarak tanıtan kişi tarafından dolandırıldı.

 

Kendisini doktor olarak tanıtarak Ferdi Tayfur'un villalarını hastane yapmak üzere satın alan adam dolandırıcı çıktı.

 

"VİLLALARINIZI ALMAK İSTİYORUM"

 

Ünlü sanatçı Ferdi Tayfur, 2 yıl önce Yalova'da tamamlanmamış bir siteden 16 villa ve 6 villa arazisi satın aldı. Ünlü sanatçı emlakçı Mustafa Tezgel vasıtasıyla kendisini özel hastane sahibi doktor olarak tanıtan Çetin Ö. ile tanıştı. Doktor, "Sedef hastalarına iyi gelir diye bu arsa ve villarınızını satın almak istiyorum." yalanını attı.

 

TAPULARI DEVRETTİ

 

Doktora inanan Tayfur ise villa ve arazileri almak istediğini söyleyen Çetin Ö. ile 14 senet karşılığında 800 bin liraya anlaştı. Senetleri kendine ait olmayan hastanenin kaşesi üzerine imzalayan Çetin Ö., parayı ödemediği gibi tapuları da başka bir kişiye devretti. Dolandırıldığını anlayan Ferdi Tayfur ise Çetin Ö.'ye dava açtı. Yalova'da görülen dava için ifadesine başvurulan sanatçı, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifade verdi.

 

"PARAMI ALAMADIM"

 

Tayfur, sanık Çetin Ö.'nün doktor olduğunu öğrenince sorgulamadan evet dediğini söyleyerek, "Villaları satın almak için yanıma geldi. Senet karşılığı anlaştık. Ama paramı bir türlü alamadım. Doktor yalan söylemez, sahtekarlık yapmaz. Ancak dolandırıcıymış. Ben sanatçıyım. Sanatçı kolay inanır. Yeşilçam yıldızlarının çoğu böyle dolandırılmıştır. Dolap Osman diyorduk biz. Bu devirde çok Dolap Osman var" dedi.

 

HAKİM HAYRANLIĞINI BELİRTTİ

 

Tayfur ile hakim arasında geçen diyalog ise dikkat çekti. Hakim, "Ben sizin filmlerinizi çok severek izler, şarkılarınızı da aynı şekilde dinlerdim. Şimdi sizinle konuşuyor olmak çok güzel." dedi. Tayfur ise "Eserlerimizi severek takip etmeniz biz sanatçıları en mutlu eden şeydir." karşılığını verdi. (Milliyet)

YORUM EKLE