Apple Tv,Teknoloji Gündemini Salladı!

Apple tarafından uzun zamandır beklenen Yeni nesil Aplle Tv,ne zaman çıkacak. Aplle Tv ne gibi özelliklere sahip olacak. Apple'ın yenilenmiş sistem ve gövde özelliği ile dikkat çeken yeni Apple Tv şimdiden çok konuşulmaya başlandı.

Apple Tv,Teknoloji Gündemini Salladı!

Apple tarafından uzun zamandır beklenen Yeni nesil Aplle Tv,ne zaman çıkacak.Aplle Tv ne gibi özelliklere sahip olacak.Apple'ın yenilenmiş sistem ve gövde özelliği ile dikkat çeken yeni Apple Tv şimdiden çok konuşulmaya başlandı.

 

İlk olarak 2007 yılında piyasaya sürülen ve genel olarak Apple'ın çok fazla öne çıkmayan cihazlarından biri olan Apple TV'ye ilgi arttıkça Apple da cihazı sürekli olarak belirli aralıklarla geliştirmeye devam etti. Apple etkinliği kapsamında tanıtılan yeni Apple TV; gelişmiş özellikleri, yenilenmiş tasarımı ve dokunmatik uzaktan kumandasıyla bu zamana kadarki en radikal değişikliğe uğrayan Apple TV cihazı olarak karşımıza çıkıyor.

 

Hali hazırda piyasada bulunan Apple TV'ye göre çok daha kalın bir yapıda olan bu yeni modelde Siri desteğine yer veriliyor. Böylece iPhone'daki sesli komutların benzerlerini Apple TV'de kullanmak mümkün hale geliyor. Örneğin Siri'ye "Bana komedi filmlerini göster" denildiğinde istenen filmleri sıralayabiliyor. iTunes, Netflix, Hulu, HBO ve ShowTime'ı tarayan Siri, tüm sonuçları tek bir noktada gösterebiliyor. Çok detaylı şekilde arama yapabilen Siri, bir aktöre ait filmleri bile buluyor. Ayrıca filmde bir yeri anlamadığınızda Siri'ye komut vererek birkaç saniye öncesine dönmesini sağlayabiliyorsunuz.

 

App Store desteğinin de eklendiği yeni Apple TV'de, cihaza özel olarak geliştirilen uygulamalar indirilebiliyor. Ayrıca buradaki oyunları cihaza indirip oynamak da mümkün. Oyunların kolay oynanması ve genel olarak cihazın kullanımının da kolaylaşması adına kumandada köklü değişikliklere gidilmiş durumda. Üst kısmında touchpad bulunan kumanda aynı zamanda hareketleri de algılıyor ve böylece hem oyun oynamayı hem de menülerde dolaşması eskisinden çok daha kolay bir hale getiriyor.

 

Apple TV'de oyunlara büyük önem veriliyor. Apple'ın sevilen oyunu Shadowmatic'in haricinde yeniGuitar Hero da Apple TV'ye geliyor. Bazı cihaza özel oyunların da Apple TV için yayınlanacağı ifade ediliyor. iOS'in sevilen oyunu Crossy Road'ın multiplayer destekli versiyonunun cihazın çıkışıyla birlikte yayınlanacağı belirtiliyor. Apple TV kullanıcısının iPad veya iPhone kullanan biriyle multiplayer oyunlar oynayabileceği dile getiriliyor.

 

Rock Band'in yapımcısı Harmonix, Apple TV'ye özel Beat Sports adlı oyunuyla tüm aileyi ekran başına toplamayı amaçlıyor. Hareketleri algılayan ve dokunmatik yüzeyli kumandanın tüm imkanlarından faydalanan bu oyun basit ve eğlenceli bir oynanış sunuyor.

 

Apple Music de Apple TV'de yerini alıyor. Kullanıcılar tüm müziklerine buradan ulaşabiliyor, Siri ile müzikler arasında arama yapıyor ve Beats 1 radyoyu dinleyebiliyor.

 

Hareket sensörü sayesinde kumandayı farklı yönlere hareket ettirerek seçim yapılabiliyor. Siri'yi aktif hale getirmek için yine kumanda üzerindeki Siri butonuna basmak yeterli oluyor. Bluetooth 4.0 sayesinde kumandayı cihaza doğru tutmaya gerek kalmıyor. Kumanda tek şarjla 3 ay kullanılabiliyor.

Sabah

YORUM EKLE