Adele Ahmet Kaya'nın Şarkısını Çaldı mı?

'Adele-Ahmet Kaya benzerliği' haberi İngiltere gündemine oturdu. Ahmet Kaya'nın seslendirdiği 'Acılara Tutunmak' Şarkısının ritmi ile aynı şarkı yapan Adele şimdiden gündem olmuş durumda.

Adele Ahmet Kaya'nın Şarkısını  Çaldı mı?

'Adele-Ahmet Kaya benzerliği' haberi İngiltere gündemine oturdu. Ahmet Kaya'nın seslendirdiği 'Acılara Tutunmak' Şarkısınınritmi ile aynı şarkı yapan Adele şimdiden gündem olmuş durumda.


İngiliz basını, pazar günü POSTA'da hem gazetenin birinci sayfasından, hem de KARNAVAL ekinde yayımlanan 'Şok benzerlik' haberini gündemine taşıdı. Ada'nın en çok okunan gazetelerinden Daily Mail, Adele'in 'Million Years Ago' (Milyonlarca Yıl Önce) şarkısının, Ahmet Kaya'nın 1985'te yaptığı 'Acılara Tutunmak' şarkısısıyla benzerlik taşıdığına ilişkin haberi, "Adele'in 'Million Years Ago' şarkısı aslında 1985'ten mi kalma?" başlığıyla verdi. 

GÜLTEN KAYA: BİLİNÇLİYSE HIRSIZLIK OLUR

Gazete, "Türk müzikseverler, hararetli bir şekilde Adele'in son albümündeki bir şarkının Ahmet Kaya şarkısından çalıntı olduğunu iddia edince, ünlü yıldız kendini intihal tartışması içinde buluverdi. Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, POSTA'ya yaptığı açıklamada, 'Dünya çapında bir ismin buna tenezzül edeceğini sanmam. Ama bilinçliyse hırsızlık olur' dedi" ifadelerini kullandı.


'MENAJERLERİNDEN YORUM BEKLİYORUZ'

"Adele'in şarkısı Türkiye'de fırtınalar yarattı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, 27 yaşındaki Adele'i, 15 yıl önce Fransa'da sürgün hayatı yaşarken hayatını kaybeden Ahmet Kaya'nın melankolik şarkısını çalmakla suçladı" diyen Daily Mail, genç şarkıcının İngiltere'deki temsilcilerine, konuyla ilgili yorum yapmaları için talepte bulunduklarını ve yanıt beklediklerini yazdı.


İŞTE O İKİ ŞARKI

BBC'NİN, INDEPENDENT GAZETESİNDEN VERDİĞİ HABER İSE ŞÖYLE:

İngiliz şarkıcı Adele'in yeni albümündeki bir şarkının Ahmet Kaya'nın şarkısına benzetilmesi İngiliz basınında yer buldu. Independent gazetesi Adele'in sözcüsünün iddiaları cevaplamadığını yazdı.

Adele'in yeni albümü 25'te bulunan "Million Years Ago" (Milyonlarca Yıl Önce) şarkısı ile Ahmet Kaya'nın 1985'te seslendirdiği "Acılara Tutunmak" şarkısı arasındaki ritm benzerliği, haftasonu Türkiye'de, özellikle sosyal medyada büyük tartışma konusu olmuştu.

Independent Türkiye'deki bu tartışmayı "Adele'in 'Milyonlarca Yıl Önce'si, başka bir liste başı şarkıdan milyonlarca km uzakta değil" başlığıyla verdi.

Haberde Ahmet Kaya hayranlarının Adele'in şarkısının "Acılara Tutunmak"a çok benzediğini iddia ettiği, sosyal medyadaki bazı Türkçe hesaplarda Adele'in hırsızlıkla suçlandığı ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 22:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE