2019 Yılında En Çok Verilen Erkek ve Kız Bebek İsimleri Belli Oldu!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan rakamlara göre 2019 yılında kaç bebek dünyaya geldi. 2019 yılında en çok verilen kız isimleri ve erkek isimleri belli oldu. Sonuç önceki yıllara göre farklı oldu.

2019 Yılında En Çok Verilen Erkek ve Kız Bebek İsimleri Belli Oldu!

Türkiye'de 2019 yılında 1 milyon 180 bin 840 erkek ve kız çocuğu dünyaya geldiği açıklandı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün açıkladığı verilere göre 2019 yılında en çok verilen kız isimleri ile en çok verilen erkek isimleri belli oldu.

2019’DA DOĞAN KIZ BEBEKLERE EN ÇOK ZEYNEP İSMİ VERİLDİ

2019 yılında 575.530 kız çocuğu dünyaya geldiği açıklandı. Bu rakamlarda en çok verilen isim Zeynep oldu. Zeynep isminde 13.420 bebeğe isim verildi. İkinci sırada ise Elif bulunuyor. 8.586 kişi bu ismi verdi. Defne ismine ise 6.886 üçüncü sırada yer alıyor.Öykü, Ecrün, Asel, Asya, Azra, Eylül, Ebrar da geçtiğimiz yılda dünyaya gelen kız bebeklerine en çok verilen adlar olarak açıklandı.

2019’DE EN ÇOK VERİLEN ERKEK İSİMLERİ;

Erkek bebeklerinde en çok verilen isimlerde açıklandı. Buna göre Yusuf ismi birinci sırada yer alıyor. Sayısı ise 8.816 olarak açıklandı. İkinci sırada ise Eymen 7.713 olarak açıklandı. Üçüncü en çok verilen erkek ismi ise Mira oldu. Rakamları en çok olan erkek bebek isimleri ise şu şekilde; Ömer, kerem, Osman, Hamza, Miran, Mustafa, Ömer Asaf olarak açıklandı.

SADECE BİR KİŞİDE BULUNAN İSİMLER;

Diğer yandan tüm isimlerde en fazla kullanan erkek Mehmet, bayan Fatma zirvedeki yerini koruyor. Mustafa ve Ahmet isimleri de çok kullanan isimlerden. Bayanlarda Ayşe, Emine bu sıralamada bulunuyor. Ayrıca açıklanan diğer bir istatistik ise sadece bir kişide bulunan isimler. Bunlarda ise Meşküre, Hörem, Ülçü, Bilbere, Mürinşah, İsal Öner Tugan, Selammi, Eliyde dikkat çekiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Buğlem kurt
Buğlem kurt - 6 ay Önce

Niye Buğlem yok