Zabıt Katibi Görevleri? Zabıt Katibi 2017 Yılı Maaşları

Kamu kurumlarında istihdam eden zabıt katibi görevleri nedir ve zabıt katibi maaşları 2017 yılı içerisinde ne kadar oldu?

Zabıt Katibi Görevleri? Zabıt Katibi 2017 Yılı Maaşları

Adalet Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda farklı kamu kurumu kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere zabıt katibi alımı gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere çok sayıda kişi zabıt katibinin görevlerinin ne olduğu hakkında bilgisi yoktur.

Peki kamu kurumlarında istihdam etmekte olan zabıt katibi görevleri nedir? Zabıt katibi personelleri 2017 yılında ne kadar maaş almaktadır.

ZABIT KATİBİ GÖREVLERİ

Kamu kurumlarında istihdam etmekte olan zabıt katipleri hukuk ve ceza yargılama yasalarında belirtilmiş olan görevleri muntazam ve düzenli şekilde yapmak ile yükümlüdür. Dosya ve kayıtları yapar, tutanak ve verilmiş olan kararları bilgisayar ortamına geçer, cevabı alınamamış müzekkelerin tekidini yapar, dava dosyaları için yapılmış olan kağıt pusulasını düzenler, ferdi fişleri zamanlı şekilde doldurur gibi görevleri yerine getirmektedir. Peki zabıt katibi maaşları ne kadar oldu?

ZABIT KATİBİ 2017 MAAŞLARI

Zabıt katipleri 2017 yılında 2 bin 500 liradan başlayan ve derecesine göre 3 bin 300 liraya kadar yükselen maaşlar almaktadır. Zabıt katiplerinin aldığı maaşlar lise, ön lisans ve lisans mezununa göre değişiklik göstermektedir. Buna göre Danıştay Başkanlığının yayımlamış olduğu ilanda ki zabıt katibi alımına müracaat edecek olan lise mezunu adaylar derecesinden dolayı 2 bin 200 liraya yakın tutarda maaş alacaktır. Diğer mesleklerin maaşları için aşağıda ki linki takip ediniz.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kutsal
Kutsal - 2 yıl Önce

İşimiz çok zor, bu işe niyetli iseniz çelik gibi sinire ve sabırasahip olmalısınız, giriş saatiniz belli ama işten çıkış saatiniz belli değildir, hadi saat 5 oldu eve gidelim yok, mobing üzerine mastır yaparsınız, aldığınız maaş emeğinizi karşılamaz ama şükür dersiniz, öğle yemeğine belki çıkarsınız, rahat bir iş arayanlar için tercih edilmez, sizin üniversite mezunu olmanız lise mezunu katiplerden farklı statüde değerlendirileceğiniz anlamına gelmez, tüm kamu kuruluşlarından en fazla işi siz yaparsınız ancak en az maaşı yine siz alırsınız ha bu arada kuruluşunu sizi kaç yıllık katip olursanız olun sizi işten çıkarabilmek için kurum içi klavye sınavı yapar, asla hata yapamazsınız anında hakimin savcının önünde ifadeye çıkarsınız. Aileniz ile sosyalleşmeyi unutmalısın çünkü böyle bir şey lükstür sizin için cumartesi ve pazar günü de çalışırsınız, nöbet tutar ama karşılığını alamazsınız daha ayrıntılı bilgi için adliyeye gidin herhangi bir kaleme gidin ve orada bulunan katibe sorun:)

katip kütüp
katip kütüp - 3 yıl Önce

Ben 3 yıllık sözleşmeli zabıt katibiyim daha yeni bu temmuzda 2500 oldu

Hasan
Hasan @katip kütüp - 2 yıl Önce

Benim maaş neden 3800 tl onu anlamadım. Ben savcılıkta zabıt katibiyim, siz mahkemede mi?

osman
osman @katip kütüp - 2 yıl Önce

atmayın beyler ben de iki yıllık zabıt katibiyim lisans mezunu aldığım maaş 2823 tl bekarım bu arada

bilgekatip
bilgekatip @katip kütüp - 2 yıl Önce

aynen 3 yılık katibim 2500 dahayeni oldu burda da 2500 den başlayan diyor site doğru haber yap

Aykaç 63
Aykaç 63 - 2 yıl Önce

Bu işe girmek için önce kpss en az 70 almak ve klavyeden en az 90 yazmak zorundasınız

Yasin Er
Yasin Er @Aykaç 63 - 2 yıl Önce

arkadaşlar bu katiplik sınavında girişte q klavye yazmak serbestmi birde 1 dakikada kaç kelime yazmamız gerekiyor mesela ben lise 3 öğrencisiyim 16 yaşındayım kaç yaşımda katılabilirim bu sınava en erken maaşım ne kadar olur? cevaplarsanız çok makbule geçer

Pınar
Pınar - 2 yıl Önce

Işimiz çok rahat duruşma erken bitince eve gidiyoruz maaşımız 3000 kusur diyen arkadaş Allah aşkına hangi adliyedesin. Hangi birimdesin. Biz o şartlarda çalışmıyoruz ben de duruşmaya giriyorum duruşma sonrası eve gitmek de nedir ? Kaç yıllık katipsin merak ettim doğrusu

Aykaç63
Aykaç63 - 2 yıl Önce

Bu işe girmek için önce kpss en az 70 almak ve klavyeden en az 90 yazmak zorundasınız

Ipek
Ipek - 3 yıl Önce

Katip kütüp
Bu meslegi girmek icin bir öneriniz varmı? Calsima sartlari nasil?

ara
ara - 3 yıl Önce

teknisyenlik için ilgili bölümler nedir

Hava
Hava - 3 yıl Önce

Katıp kütüp yukarıda yazan görevleri yapıyor musunuz aynen