Yönetici Maaşları 2016

İşsizlik sorunu her geçen gün etkisini artırırken adayların büyük bir çoğunluğu kendine özel sektörde iş bulmak adına çalışmaktadır. Özel sektörde faaliyet gösteren firmaların gerek yönetici gerek ise çalışan kadrosunda kendine yer bulmak isteyen kişiler için yayınlayan ilanlarda en çok yönetici alımları dikkat çekmektedir.

Yönetici Maaşları 2016
İşsizlik sorunu her geçen gün etkisini artırırken adayların büyük bir çoğunluğu kendine özel sektörde iş bulmak adına çalışmaktadır. Özel sektörde faaliyet gösteren firmaların gerek yönetici gerek ise çalışan kadrosunda kendine yer bulmak isteyen kişiler için yayınlayan ilanlarda en çok yönetici alımları dikkat çekmektedir. Şirketleri daha iyi noktalara getirmek üzere görevli olan yöneticilerle ilgili derlediğimiz haberimizi sizler için sunuyoruz.

Yöneticiler, şirketlerin idari kısımlarında çalışan ve hemen hemen her gelişmeden haberdar olup önlem almak zorunda olan kişilerdir. Bu kişiler üniversite eğitimini tamamlamış ve herhangi bir kurumda stajyerlik olarak bile olsa tecrübe elde etmiş kişiler tarafından seçilmektedir. Yönetici kadrosu personel birimlerini kontrol etmenin yanı sıra şirketlerin muhasebe kayıtlarını incelemekte ve şirketleri daha iyi yerlere getirebilmek için çabalayan kişilerdir. Bundan dolayı üniversite eğitimini ekonomi ya da işletmenin alt dallarına ait olan bölümlerde tamamlamış olan kişiler yönetici olarak işe başlamak için daha avantajlıdır. Yönetici maaşları da yapılan bu zorlu işlere uygun olarak verilmektedir. Çalışılan bölge ya da kurumun faaliyet gösterdiği sektöre göre, bu duruma bir de işlerin fazlalılığı eklendiğinde alınan ücretler de artış göstermektedir. Yöneticiler bilindiği üzere idari kadroda masa başında faaliyet gösteren kişiler olmakla beraber sorumlu oldukları alt birimleri denetleyen ve aksaklıkları tespit etmekte de görevlidirler. Genel olarak ülkemizdeki yöneticilere baktığımızda alınan ücretlerin alt sınırını 5 bin lira olarak söyleyebiliriz. Eğer yönetici sıfatındaki kişiler kendi geliştirmiş, ekonomi alanında bilgi birikimine sahip ve bir de yabancı dil biliyorlarsa aldıkları ücretler 10 bin ile 12 bin lira arasında değişmektedir. Hem iş bulabilmek hem de iş bulabildikten sonra alınan ücretlerin artış gösterebilmesi için kişilerin kendini geliştirmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:24
YORUM EKLE