Yardımcı Pilot Maaşları 2016

Gençlerimize iş olanakları gelişen teknolojiyle birlikte çok geniş alanlara yayılmaya başlamıştır. Bugün gelişen teknoloji hava alanlarının ve araçlarının artması sebebiyle ülkemizde pilot ihtiyacı da gün geçtikce artmaktadır. Fakat bölüm olarak çok az sayıda okulda öğrenimi verildiğinden dolayı mezun edilen öğrenci sayısı azdır.

Yardımcı Pilot Maaşları 2016
Gençlerimize iş olanakları gelişen teknolojiyle birlikte çok geniş alanlara yayılmaya başlamıştır. Bugün gelişen teknoloji hava alanlarının ve araçlarının artması sebebiyle ülkemizde pilot ihtiyacı da gün geçtikce artmaktadır. Fakat bölüm olarak çok az sayıda okulda öğrenimi verildiğinden dolayı mezun edilen öğrenci sayısı azdır. ayrıca eğitimlerinn ücretleri de bir hayli pahalı olduğundan dolayı hemen hemen herkes bu meslek dalına başvuruda bulunamamaktadır. sayılarının azlığı sebebiyle bu daldan mezun olan pilotların iş bulma imkanları oldukça yüksektir. bu sebepten pilot azlığı olduğundan aldıkları ücrette birçok zorlu meslek dalından yüksektir.

Yardımcı pilotlar mevkii olarak pilotlardan sonra gelmektedir. pilotların kendi sorumluklarının yapılamadığı aksiliklerin yaşandığı durumlarda yardımcı pilotlar kendi görev ve sorumluluklarına ek olarak pilotların görevlerini de üstlenmektedirler. uçuş sırasında meydana gelebilecek aksilikleri gerekli birimlere anons etmek de yardımcı pilotun görevleri arasındadır. Uçakta meydana gelen ucuş sırasındaki aksilikler, aksaklıklar uçağın donanımıyla alakalı her türlü sorun ve arızayı bildirmek de yardımcı pilotların görev ve sorumlulukları arasındadır. Yardımcı pilot maaşları 2016 yılı çerçevesinde değerlendirecek olursak yaklaşık 8000-12.000 tl civarındadır. Mesleğin diğer meslek dallarına nazaran daha popüler bir yaklaşım uyandırması gençlerimiz için ayrı birer merak uyandırmaya başlamıştır. ilgilin fazla olmasına karşılık pilotluk için yeterli başvurular bulunmamaktadır. Pilotların geçirmiş oldukları eğitim sürelerinin ücretlerinin fazla olması pilotluk için başvuruda bulunabilecek kişilere de kısıtlama getirmiştir. bu ücretler karşısında yeterli olamayan kişiler başka dallara yönelmektedirler. fakar aldıkları ücretler birçok eleştiriye maruz kalmıştır askeri ücretten kat kat fazla olması birçok çalışanın pilotluk mesleğini eleştirmesine sebep olmuştur. Şunun unutulmaması gerekir. Her meslek çalışma şartları, imkanlar zorluk derecelerine göre sınırlandıran ücretlere sahiptir. Pilotluk mesleği de birçok mesleğe nazaran zor bir meslek dalıdır. Birçok insan teknolojiyi elinde tutan pilotlara canını emanet etmektedir. yaptıkları işin zorlukları ortadadır. alınan ücretler de eleştirilerde bu şekilde konuşulmaya yol açmştır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE