Yarbay maaşları 2016

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin gerek iç gerekse dış güvenliğini sağlamak amacıyla kurulmuş ve yıllardır ülkemizi her türlü tehlikeye karşı korumuş durumdadır.

Yarbay maaşları 2016
Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin gerek iç gerekse dış güvenliğini sağlamak amacıyla kurulmuş ve yıllardır ülkemizi her türlü tehlikeye karşı korumuş durumdadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çalışan askerlerin ise birbirinden farklı rütbeleri ve görevleri bulunmaktadır. Ast üst ilişkisi bulunan bu kurumda, birbirinden yetenekli ve başarılı askerlerin bulunması ise bizler için oldukça önemlidir.

Askerlik yeteneğini yapmış kişilerin yakından bilecekleri askeri rütbeler oldukça fazladır. Er ya da erbaşlıktan başlayarak genel kurmay başkanlığına kadar uzanan bu rütbeler, herkes tarafından bilinmesi gerekmektedir. Türkiye olarak son birkaç aydır televizyon ya da gazetelerden askeri haberlere oldukça alıştık. Doğu ülkelerimizde başlayan terör olaylarıyla ilk patlağını veren haberler bunun beraberinde büyük şehirlerdeki patlamalarla da kendini göstermiş oldu. Onlarca sivil vatandaşımızın öldüğü ve bir o kadar da askerimizin şehit düştüğü bu çatışmalar hepimizi derinden üzmüştü. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerin ardındna birçok vatandaşımız Türk Silahlı Kuvvetlerini ve bu kuruma bağlı olarak faaliyet gösteren kurum ve kişilere yönelik araştırmalarını artışmış durumdadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde hizmetlerini sürdüren ve üst rütbeli kişilerden adlandırabileceğimiz yarbaylar, gerek askeri birlik içerisinde gerek ise sorunlu bölgelerde askeri zekalarıyla birlikte birçok askerin canını güvence altına almış ve ülke sınırlarımızı da her geçen gün daha fazla korumuştur. Türk silahlı kuvvetlerimiz de görev almakta olan yarbaylar subay rütbesine sahiptirler kademe olarak da binbaşı ve albayların arasında bir rütbede tabur komutanı olarak çalışmaktadırlar. bir nevi albay lığa hazırlık rütbesi ve aşaması da diyebiliriz yarbaylar için.Yarbay maaşları 2016 yılı içerisinde 3800-3900 TL tutarındadır. Zorlu çalışma koşullarında faaliyet gösteren yarbayların aldıkları ücretler ise kimine göre az kimine göre de tam değerindedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
büşra
büşra - 5 yıl Önce

çok güzel yaa :)

AYLIN KUTLU
AYLIN KUTLU - 4 yıl Önce

BU ISME IYI BAKIN ARKADASLAR BIRGUN BENDE BU RUTBEYE SAHIP OLACAGIM INSALLAH COK KARARLIYIM