Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) Maaşları Ne Kadar?

Bilgisayar işletmeni olarak bilinen Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) memurları 2018 yılı maaşları ne kadar, VHKİ aylık maaşı nedir?

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) Maaşları Ne Kadar?

Ülkemizin dört bir yanında bulunan kamu kurumlarının büyük bir bölümünde Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) personelleri bulunmaktadır. VHKİ personeli olabilmek için adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi gerekmektedir.

Merkezi atama ya da açıktan atama yöntemi ile kamu kurumları Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) personeli alımı gerçekleştirmektedir. Peki VHKİ personellerinin aylık olarak maaşları ne kadar? İşin Olsa ekibi olarak 2018 yılı bilgisayar işletmei Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) maaşlarını açıklıyoruz.

VHKİ MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

Farklı kamu kurumlarında görev yapmakta olan Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) 2018 yılı maaşları ne kadar oldu? Buna göre göreve yeni başlayan VHKİ personelleri ortalama 2 bin 800 liradan başlayan maaşlar ile işe başlamaktadır. Hizmet süresi, aile durumu, evlilik durumu ve 6 yaş altı ile üstünde çocuğunun olup olmama durumuna göre bu tutarda değişiklik olabilmektedir.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) personelleri yine görev yerlerine göre değişik tutarlarda maaşlar alabildiği gibi ekstra olarak döner sermaye ücreti de alabilmektedir. Hizmet süresi daha fazla olan VHKİ görevlilerinin maaşları 3 bin 500 TL'ye kadar yükselebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 07:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ilker acılar
Ali ilker acılar - 5 yıl Önce

Ben vhkiyim. Eşim çalışıyor çocuğum yok 8in2siyim, 2700 maaş alıyorum. İşe başlayan nasıl 2800 ve evli ve çocuğu varsa nasıl maaşı daha fazla oluyor? Bence maaşları daha düzgün hesaplayın.

Merve
Merve - 5 yıl Önce

Merkezi atamada nitelikli kodları neler acaba? Bilgisayar işletmeni sertifikası yerine, üniversitede aldığımız bilgisayar dersi geçerli olur mu?

ramazan yeşilkaynak
ramazan yeşilkaynak - 5 yıl Önce

döner sermaye maaşın içinde

Seçil
Seçil - 4 yıl Önce

Bi kaç gün sonra mülakata girecem vhki için daha önce mülakata giren var mı ne sorarlar sizce yardm edebilir misiniz

ecrin
ecrin - 5 yıl Önce

ali bey hangi kurumda vhki siniz.

Dilek kisa
Dilek kisa - 4 yıl Önce

Bende tercih verdim ama kararsızım maaş konusunda çalışma konusunda bilgi verirseniz sevinirim

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Benim babam lise mezunu imamlıktan müftülükte vhki görevine geçti uzun süredir bu görevi yapıyor kendisi 68 doğumlu 4 çocuk sahibi. Şuanki maaşı ne kadardır?