Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş 2019 Maaşları

2019 Temmuz ayı zamlı uzman onbaşı ve uzman çavuş maaşları ne kadar oldu? Uzman onbaşı ve uzman çavuş çalışma şartları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş 2019 Maaşları

Ülkemizde TSK bünyesinde farklı rütbelerde hiyerarşiye uygun olarak askeri personel istihdam edilmekte olup özellikle bu askeri personellerin maaş, çalışma şartı ve diğer detaylara ait bilgiler adaylar açısından merak konusu olmaktadır. Bu kapsamda askeri personeller arasında yer alan uzman onbaşı ve uzman çavuşlar, TSK’nın ilgili alım ilanlarında adayların farklı eğitim seviyelerine göre başvuru yapacağı kadrolar olarak yer almaktadır. Adayların ilköğretim mezunu olmaları durumunda adaylar onbaşı, uzman onbaşı ilanlarına, en az lise mezunu olmaları durumunda ise uzman çavuş kadrolarına başvuru yapabilmektedir.

Uzman Onbaşı Maaşları

TSK tarafından yapılan onbaşı alımlarında ilkokul ve ortaokul mezunu adaylar bu ilanlara başvuru yapabilmekte olup bu kapsamda gereken şartları sağlayıp atanan adaylar görevlerine uzman onbaşı olarak başlayabilmektedir. Uzman onbaşı olarak görev yapan askeri personellerin maaşı değişiklik göstermekte olup genellikle batı illerinde görev yapan personeller 3.700 TL maaş alırken doğuda görev yapan uzman onbaşılar 4.000 TL maaş alabilmektedir. Bu maaş tutarına aile, çocuk yardımı, operasyon ücreti ve benzeri ödenekler eklenebilmektedir.

Uzman Çavuş Maaşları

TSK bünyesinden görev yapan bir diğer askeri personel meslek grubu da uzman çavuşlar olup uzman çavuş maaşları 2019 Temmuz zammı ile birlikte 5.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu noktada yine aile yardımı, çocuk yardımı, doğuda görev alma, operasyon gibi faktörler askeri personel maaşlarını arttıran unsurlar arasında yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 10:05

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 1 yıl Önce

Uzman onbaşı alımları varmı yakın zamanda

Mustafa tanrikulu
Mustafa tanrikulu - 1 yıl Önce

Bende olacaktim