Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar 2018?

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan uzman çavuş maaşları ne kadar 2018?

Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar 2018?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığında çok sayıda uzman çavuş askeri personeli bulunmaktadır.

Peki yukarıda belirtilmiş olan kuvvet komutanlıklarında uzman çavuş rütbesinde istihdam etmekte olan askeri personellerin maaşları ne kadar? 2018 yılında yapılan son zamlar ile birlikte uzman çavuş maaşları ne kadar? İşin Olsa ekibi olarak uzman çavuş maaşlarını detaylı bir şekilde sizlere açıklıyoruz.

UZMAN ÇAVUŞ MAAŞLARI NEDİR?

Ülkemizde silahlı kuvvetler bünyesinde binlerce uzman çavuş görev yapmaktadır. Peki uzman çavuşlar ne kadar maaş alıyor? Buna göre ortalama olarak uzman çavuşlar ülkemizde 3 bin 500 lira ile 4 bin lira arasında maaş almaktadır. Tabi bu tutarlar sınıflara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Buna göre uzman çavuş rütbesi de kendi içerisinde ayrılmaktadır. Örneğin kimisi asayiş, kimisi JÖH, kimisi piyade, kimisi meslek sınıflarında askerlik görevini sürdürmektedir. Sınıflara göre uzman çavuşlar daha yüksek maaş alabilmektedir ancak daha yüksek maaş alan uzman çavuşun yaptığı görevlerde giderek artmaktadır. Yine bu tutar uzman çavuşun ailesinin durumu evli olup olmama ve 6 yaşından küçük ya da büyük çocuğunun olup olmama durumuna göre değişiklik göstermektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ümit
ümit - 5 yıl Önce

10 milyarverseler bile az işleri çok zor kelle koltukta yaşıyorlar

Aytuğ
Aytuğ - 5 yıl Önce

2018 kasım aýinda askere gidicem yoklamayı yaptırdım, uzman erbaş alımı olursa 20 martta basvurmayı düsünüyorum. Tecilli mi olmam gerekiyor yoklamalı olsamda basvurabilirmiyim ?

ibrahim
ibrahim - 5 yıl Önce

türk

erol taş
erol taş - 5 yıl Önce

Tamam kelle koltukta ama sonuçta vatanı numusumuzu bayrağı koruyor lar bende kara kuvetleri ne baş vurdum ölüm (s,a )hepimizin kaderini yazmış trafik kazası ,vb . Şeylerden öleceğime vatan için ölürüm askerliği 75 gün kaldı nisan da mülakata cagiracaklar

hak neyse ooo
hak neyse ooo - 4 yıl Önce

KİTLERE KADROOOO İSTİYORUZ

ümit avcil
ümit avcil - 5 yıl Önce

Uzmanlik sinavlar ne zaman

Salih
Salih - 4 yıl Önce

Ben başvuruyu yapamıyorum bi bilgi alabilirmiyim

fatıh süleyman çeĺıktaş
fatıh süleyman çeĺıktaş - 4 yıl Önce

Uzman erbaş olmak istıyorum