Uzay Bilimcisi Maaşları 2016

Evrende meydana gelen hareketleri, yaşanan durumları inceleyen hava araçlarını tasarlayıp bunların yapımıyla ilgilenen kişilere uzay bilimcileri denmektedir. Uzay bilimcileri diğer mesleklerden ayıran özellikleri ise evreni , uzayı astronomiyi çalışmalarında hedef edinmeleridir.

Uzay Bilimcisi Maaşları 2016
Evrende meydana gelen hareketleri, yaşanan durumları inceleyen hava araçlarını tasarlayıp bunların yapımıyla ilgilenen kişilere uzay bilimcileri denmektedir. Uzay bilimcileri diğer mesleklerden ayıran özellikleri ise evreni , uzayı astronomiyi çalışmalarında hedef edinmeleridir.

Ülkemizde yeni yeni tanınmaya ve tercih edinilmeye başlanılan mesleklerden birisi de uzay bilimciliğidir. Öncelikle bu mesleği tercih etmek isteyen bireylerin teknolojiyle çok yakından ilgilenmeleri gerekmektedir. Sürekli değişim ve gelişim halinde bulunan teknoloji çağında olduğumuzdan dolayı bu hızlara yetişebilen aktif, sayısal yeteneğe sahip zeki , çok iyi akademik yeteneğe sahip olması, bilime yeniliklere olayların oluşlarına karşın meraklı ve araştırmacı olması gerekmektedir. Çalışma alanları ise rahat gözlem yapabilecekleri bir şekilde düzenlenmiş olan gözlem evleri, rasathanelerdir.B u bölümden mezun olan kişiler ise öğretmenlikler yapabildikleri gibi yüksek başarı elde etmiş kişiler üniversitelerde eğitimlerine devam ederek araştırma görevlisi olabilmektedirler. Kamu sektöründe çalışabildikleri gibi kendilerine özel sektörde de iş alanları yaratabilmektedirler. İş imkanları bu bilimciler için ülkemizin bu tür bölümlere , teknolojiye ayak uydurabildikleri süreye kadar iş alanları yaratılmaktadır. Aldıkları ücretler ise özel sektör için kamu sektörü için farklılıklar gösterir. Özelde çalışmakta olan uzay bilimciler bulundukları yer, konum , çalıştıkları şirket, bu şirketlerin piyasada sahip oldukları statü, iş alanındaki tecrübeleri göz önüne alınarak değişiklikler göstermektedir.Kamu sektöründe çalışan uzay bilimcileri ise devletin diğer personellerine tanımış olduğu haklarından zamlarından zam oranlarından yararlanarak yıllar içerisinde değişiklik göstermektedir. Uzay bilimcisi maaşları 2016 yılı ücretlerini söyleyecek olursak ortalama olarak 12.000-28.000 TL bir tutardır. ve tutarın fazla olması birçok mezunun bu bölüme yönelmek istemesine sebep olmaktadır. tabiki bu tutar özel sektör ve kamu sektörü göz önüne alındığında alanlara göre değişiklikler göstermektedir. Mesleklerinde ilerleyip Amerika da eğitim görmüş ve NASA ile beraber çalışmalar sürdürmeleri de gerekecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
astrofizikci
astrofizikci - 2 yıl Önce

umarım NASA ya giderim

sıkıldım
sıkıldım @astrofizikci - 11 ay Önce

bak gittin şuan bak gittin şuan Nasa'dasin ve çıkıp maaşını almaya gideceksin.

İbo baba
İbo baba @astrofizikci - 2 yıl Önce

İnşAllah kardeşim

İsmini vermek istemeyen insan
İsmini vermek istemeyen insan - 2 yıl Önce

Ben NASA'ya değil spacex e gitmek istiyorum

Diana
Diana - 2 yıl Önce

En büyük hayalim

deniz aktaş
deniz aktaş - 2 yıl Önce

umarım bende öyle nasaya gitmek istiyorum . ben astronom olmak istiyorum

uçakcı
uçakcı - 2 yıl Önce

ben uçarım

space engineer
space engineer - 2 yıl Önce

@ucakcı inşAllah bende kaçarım :)

Betül özdemir
Betül özdemir - 2 yıl Önce

Kim kaybetmiş NASA biz bulacaz .Bu ulkede bu kadar heveslenmeye gerek yok git duzgunce bir bolume hobi olarak oku bu bolumu.Kasarsin bu bolume gelirsen.

salak betül
salak betül @Betül özdemir - 1 yıl Önce

insanların hayalleri ne seni ne de beni ilgilendiren negatifliğinde bir sınırı var kaşar sensin okey

Betül özdemire yanitim
Betül özdemire yanitim - 1 yıl Önce

Seni sevmedi ve baskalarinin hayalinden sanane kardesim git boktan negatif enerjini kendine tut ülke senin gibi enbesiller sayesimde gelismiyor zaten