Tümamiral Maaşları 2016

Tümamiraller Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde görev alan, Tümgeneral indeniz kuvvetlerindeki karşılığında olan subayladır.Bu rutbenin NATO kodu ise OF-7 olarak karşımıza çıkar Türk silahlı kuvvetleri bünyesinde görev süreleri 4 yıl kadardır.

Tümamiral Maaşları 2016
Tümamiraller Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde görev alan, Tümgeneral indeniz kuvvetlerindeki karşılığında olan subayladır.Bu rutbenin NATO kodu ise OF-7 olarak karşımıza çıkar Türk silahlı kuvvetleri bünyesinde görev süreleri 4 yıl kadardır. Bu sürenin kısa olması her 4 yılda bir terfi alıyor olmalarından dolayıdır. Üst rütbeli asker sınıfında yer alan tümamirallerle ilgili derlediğimiz haberimizi sizler için sunuyoruz.

Hem kara kuvvetlerimizde hem de den,z kuvvetlerimizde birbirinden farklı rütbe ve görevde askerlerimiz bulunmaktadır. Bu rütbeler diğer silahlı kuvvetlerimizdekilerle denk olsa da isimleri birbirinden farklıdır. Örneğin kara ya da hava kuvvetlerinde general rütbesine sahip olan bir askerin deniz kuvvetlerindeki denk rütbesi amiraldir. Amiraller görevleri boyunca dönem dönem terfi alırlar ve bir üst rütbeye yükselirler. Amiraller her dört yılda bir terfi alırlarken sırasıyla önce tuğamiral, tüm amiral, koramiral ve oramiral rütbelerini alırlar ve askeri rütbe olarak alacakları en yüksek rütbe oramiraldir. Deniz kuvvetlerinde görev alan amiral ve üst rütbelerinin ise oldukça zorlu görevleri vardır. Öncelikli olarak amiral olabilmek için deniz harp okulunu kazanmak ve buradan alınan eğitimler sonucunda harp okulundan mezun olmak gerekmektedir. Amiraller deniz filolarının idareci komutanları olarak görevlerine başlamaktadır ve görevleri boyunca emirlerinde binlerce asker bulunmaktadır. Kendi üslerine ve idari kadrolara gelişmelerle ilgili bilgiler verirken bunun yanı sıra ülke donanmasının ve ülke sınırlarının güvenliği, donanmanın teknolojik bakım ve geliştirilmesi ile beraber stratejik hamleler yapmakla da yükümlüdürler. Göreve yeni başlamış yani terfi almış olan bir tümamiral maaşı da oldukça güzeldir. Öyle ki tümamiral maaşları 2016 yılı içerisinde göreve yeni başlayan askerler için 6 bin 500 lira ile 7 bin lira arasında değişen ücretlerle verilmektedir.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:23
YORUM EKLE