Tercüman Maaşları 2016

Tercümanlar çok geniş bir iş alanına sahip meslek dalıdır. Sözlü ve yazılı tercümanlık olarak ikiye ayrılırlar. sektörel olarak da birçok işyeri , kurum ve kuruluşlarda çalışma fırsatları vardır.

Tercüman Maaşları 2016
Tercümanlar çok geniş bir iş alanına sahip meslek dalıdır. Sözlü ve yazılı tercümanlık olarak ikiye ayrılırlar. sektörel olarak da birçok işyeri , kurum ve kuruluşlarda çalışma fırsatları vardır. bu sebepten ötürü sabit bir maaşları yoktur. çalıştıkları kurumlara ve alanlarına göre ücretleri şekillenmektedir.

Tercümanlar belli bir kuruma bağlı olarak sabit bir şekilde çalışabildikleri gibi isteğe bağlı işler yaparak serbest olarak da çalışmalar yapmaktadır. Çalışma alanlarına bir göz atacak olursak oteller, futbol federasyonları kitap ve çeviri büroları gibi alanlarda karşımıza çıkarlar. Otellerde turistlere refakatlik ederek, turlara katılıp bulundukları yerleri turistlerin dillerine uygun bir şekilde çevirirler. Bu tür tercümanlık işiyle uğraşan kişiler aylık ortalama olarak 2000 $ dır. Futbol federasyonlarında yabancı futbolcuların yanların da da karşımıza çıkmaktadırlar. Röportajlarda toplantılarda yabancı futbolculara eşlik eder soruları ve aldıkları cevapları çevirmektedirler. Tercümanlar arasında en yüksek ücreti futbol federasyonlarında çalışan tercümanlar almaktadır. Yıllık aldıkları tutar 500 bin TL civarındadır.
Şirketlerin yabancı yazışmalarını çevirmek suretiyle iyi ücretler alan tercümanlar da vardır. tabiki böyle şirketler de en önemli şart çok iyi ingilizce bilmektir. Bu tür çevirmenlikler yaparak kazanılan ücretler de aylık 3000 TL civarındadır. Yazılı bir şekilde çeviri bürolarında çalışan tercümanlar için de sabit bir ücretten bahsedemeyiz. Şirketlerin sektörel büyüklükleri alınan işlere göre ücretlerde hareketlikler meydana gelir. Tercüman maaşları 2016 yılı içerisinde ne kadardır diye soracak olursanız , sabit bir ücretten bahsedemiyoruz. yıllık 500 bin tl kazanç sağlayan tercümanlar olduğu gibi aylık 2000-3000 TL arasında ücretler kazanan tercümanlar da mevcuttur . ücretler kuruma kurumların derecesine , iş alanlarına , sabit ve serbest ,yazılı veya sözlü çalışmalara bağlı olarak da değişmektedir.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Y.J.J.
Y.J.J. - 3 yıl Önce

Yorum yapan arkadaşlar, ben bir çevirmen olarak şunu söyleyebilirim: Lütfen önce bir Türkçenizi düzeltin öyle yorum yapın.

HMET ÖG
HMET ÖG - 3 yıl Önce

COK AKICI BİR ŞEKİLDE KÜRTÇE ARAPCA KONUSABILIYORUM İŞ ARIYORUM AYLIK 50.000 100.000 TL MAAŞLA ALMAK İSTEYEN VARSA HEMEN BAŞLAYABİLİRİM CİDDİ PERSONEL ALANLAR ARASIN

T.I
T.I - 3 yıl Önce

Chok iyi ruscha ve azerice biliyorum.Okulu ruscha bitirdim. Diplomam yok

Fahri
Fahri - 4 yıl Önce

Ben çok iyi derecede Rusça ve arapça dillerine hakimin Rusya da 10 sene yaşadım ve ana dilim arap ,ama hic bir belge yada diplomaya sahip değilim tercüman olarak çalışmak istiyorum

Fatma haci
Fatma haci - 4 yıl Önce

İyi seviyede arapca turkce koturuyorum Suudi Arabistan'da 24 yıl yaşadım okuma yazma iyi seviyede tercüman olarak çalışmak istiyorum

emre karlı
emre karlı - 3 yıl Önce

iyi derecede ingilizce ve japoncam var diğer almanca ve rusça öğrenme isteğim var
19 yaşındayım saygılar

samet güzel
samet güzel @emre karlı - 2 yıl Önce

hemen gel başla. amkoduğuma bak sanki bu kadar kolay bişey iş başvurusu

isve lez ubez
isve lez ubez - 3 yıl Önce

Yüksek seviyede 6 dil biliyorum ing. alm. fra. türkçe. kürtçe. arapça dillerine sahibim şimdide japonca ve rusça öğrenimini tamamlamak üzereyim

Sude
Sude - 3 yıl Önce

çok iyi seviyede japonca biliyorum
ama diplomaya sahip değilim iş arıyorum