Teknisyen Maaşları 2016

Her iş dalı kendi durumuna göre ayrı ayrı emek , özen ve titizlik ister. Birçok iş dalı arasında en çok emek ve konu bilgisine sahip olan kişilere teknisyenleri de söyleyebiliriz. Mühendisler her ne kadar teknisyenleri arka planda bırakıyor oluyorlarsa da , teknisyenlerin yapmış oldukları emekleri de görmezden gelemeyiz.

Teknisyen Maaşları 2016
Her iş dalı kendi durumuna göre ayrı ayrı emek , özen ve titizlik ister. Birçok iş dalı arasında en çok emek ve konu bilgisine sahip olan kişilere teknisyenleri de söyleyebiliriz. Mühendisler her ne kadar teknisyenleri arka planda bırakıyor oluyorlarsa da , teknisyenlerin yapmış oldukları emekleri de görmezden gelemeyiz. Kalifiye eleman olarak görünün teknisyenler meslek lisesi çıkışlı ya da iki yıllık meslekyüksekokullarının bu bölümle ilgili alanlarından mezun olarak işe başlamaktadırlar.

Günümüzde gençler tarafından pek ilgi gösterilmeyen bir dal olan teknisyenlik yerini daha çok gençlerin tercih ettiği mühendisliklere bırakmıştır. Mühendisliklerin tercih edilmesinden dolayı da teknisyen açıkları meydana gelmektedir.Fakat şu da unutulmamalıdırki bir çok başarılı işin arkasında en büyük paya sahip kişiler yine teknisyenlerdir. Mühendislerin gölgelerinde kaldıkları düşünülen teknisyenlerin maaşları mühendislerin maaşlarından düşüktür. Teknisyenler devlet memuru kadrosunda sayıldıklarından dolayı 657 sayılı kanunun çalışanlarına tanıdığı haklardan yararlanmaktadırlar. Teknisyen maaşları 2016 ocak ayında yapılan zamlarla 2400 tl civarında olmuştur. Temmuz ve aralık ayları arasında da yapılacak olan zamlarla beraber alacakları maaş tutarı 2550 tl ye kadar çıkarılmıştır. Ayrıca teknisyenler 657 sayılı kanundan yararlandıkları için diğer memurlar gibi eş ve aile si için sağlanan ek ödemelerden de faydalanmaktadır.Teknisyenin eşi çalışmıyor ise teknisyeninin maaşına ek olarak eşinden dolayı ödeme yapılır. Çocukları var ise de çocuklarının öğrenim durumlarına göre de maaşlarına ek ücret alırlar. Çoğu işveren teknisyenlere verilen maaşların yeterli olduklarını düşünseler de teknisyenler çalışma koşulları , işlerinin ağırlıklarından dolayı ücretlerini yeterli görmemektedirler. Ayrıca mühendisliklerin ön planda olması teknisyenleri bir nevi de olsa geri planda görülmesine sebep olmaktadır. bu sebepten ötürü de teknisyenliğe olan ilgi azalmıştır. Yerini gençlerin tercih ettikleri mühendisliklere bırakmıştır.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE