TCDD Makinist, Tren Şoförü Maaşları Ne Kadar 2018?

TCDD bünyesinde görevli makinist yani tren şoförü personelinin 2018 yılı maaşları ne kadar oldu? Tren şoförü makinist maaşlarını açıklıyoruz.

TCDD Makinist, Tren Şoförü Maaşları Ne Kadar 2018?

Ülkemize Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yaptığı yatırımlar ile Türkiye'nin dört bir yanına demir ağlar örülmeye devam ediyor. Yük trenleri, yavaş ve hızlı trenler olmak üzere her gün farklı farklı seferler yapılırken tren seferleri diğer taşımacılıklara göre daha uygun fiyatlı olarak bilinmektedir.

Pek çok kişinin tren hayali olduğu için tren şoförü olmak yani makinist olmak beğenilen mesleklerden bir tanesidir. Ancak pek çok kişi makinist maaşlarını bilmediği için sizlere TCDD bünyesinde görevli makinistlerin maaşları hakkında bilgiler veriyoruz.

MAKİNİST MAAŞLARI NE KADAR?

TCDD'nin resmi internet sitesi aracılığı ile tren şoförü, makinist maaşı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ancak makinistlerden alınan cevaplar ile Türkiye geneli ortalama olarak makinistlerin 3 bin 200 liradan başlayarak 4 bin 500 liraya kadar yükselen maaşlar alındığı öğrenildi. Tabi bu maaşlarda mezuniyet durumu, çalışılan saat durumu gibi detaylarda etkilidir.

Makinist olabilmek için öncelikle TCDD'nin ilan yayımlaması gerekmektedir. TCDD'nin ilan yayımlanmasının ardından adaylar makinist olabilmek için başvurularını yapmakta gerekli sınavlara girmekte bu sınavların sonunda başarılı olan adaylar birkaç seneyi bulabilen eğitimler almaktadır. Eğitimlerin ardından adaylar TCDD makinisti olarak göreve başlamaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhittin
muhittin - 4 yıl Önce

BENDE MAKİNİSTİM AYLIK 31 TL KAZANIYORUM

Makinist
Makinist - 3 yıl Önce

Evinin yolunu unutarak yaşarsın, en ufak hatada hayatından olursun, aldığın maaş ile anca ay sonunu bulursun.

hayali makinist
hayali makinist - 3 yıl Önce

4.500 gayet güzzel maaş amele olmaktan iyidir

Aydoğan
Aydoğan - 3 yıl Önce

Makinist değilim ve olmak istemiyorum canım istediği için yorum yazıyorum

faruk
faruk - 3 yıl Önce

lan kim makinist olur git bi sanayide oto tamirci olarak işe gir işi öğren 4, 5 bin maaşın var;
missss

Kenan
Kenan - 3 yıl Önce

Sanayi mantıklı

Dogukan
Dogukan - 3 yıl Önce

Amele olmaktansa sadece tren kullanarak 4.5Oo TL maaş almak daha hoş geliyor

Şakir Kaynar
Şakir Kaynar - 3 yıl Önce

adam ezince berbat olur girilmez