Taşeron İşçilere Bayram Yardımı ve Tediye İkramiyesi

Taşeron işçi olarak çalışanlara bayram öncesinde ikramiye müjdesi geldi.Belediye çalışanları ve 4-D statüsünde çalışan işçilere bayram ikramiyesi verileceği bildirildi.

Taşeron İşçilere Bayram Yardımı ve Tediye İkramiyesi

2019 yılı içerisinde gündemden hiç düşmeyen taşeron işçilerin haklarında ve çalışma şartlarındaki düzenlemeler meclis tarafından ele alınmakta olup bunun yanında işçilerin mali ve sosyal hakları kapsamında ödenecek olan bayram yardımı ve tediye ikramiyesi tutarı ve tarihleri de belli oldu. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala milyonlarca taşeron işçisini sevindirecek haber doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarında 4/D’li olarak çalışan işçiler bu yardımdan yararlanacak. Bu kapsamda dini bayramlarda ödenen bu yardımlardan sadece kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçiler yararlanmakta olup belediyede çalışan işçilere bu tutar ödenmemekteydi.

Bayram Yardımı Ne Zaman Ödenecek?

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/D statüsünde çalışan işçilerin sosyal ve mali hakları gereği alacakları bayram yardımının 11 Ağustos’ta olan Kurban Bayramı öncesi ödenmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda kamuda çalışmakta olan tüm belediye şirketleri çalışanları ve 4/D'li işçilere bu tutarın ödenmesi kararlaştırılmakla birlikte ödemeler 4 Ağustos tarihinde işçilerin hesaplarına yatırılacak. Özellikle belediye çalışanlarına da bu bayramda ödenecek olan bu tutar birçok işçiyi sevindirse de işçilerin cebine yansıyan miktar başka olacak.

Yardım Tutarı Ne Kadar?

Bayram yardımı kapsamında işçilere ödenecek olan tutar 75 ₺ olup oldukça az olan bu tatarın hepsi işçinin cebine girmeyecek. Bu kapsamda tutardan damga vergisi ve gelir vergisi çıkarıldığında kalan tutar 53 ile 54 ₺ civarındabir tutar olarak kalmaktadır. Kesintilerin ardından net olarak 54 ₺ alacak olan işçiler için ödemeler ise 4 Ağustos’ta yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 14:13

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Koca bir hiç
Koca bir hiç - 1 yıl Önce

Yahu bunu yardım adı altında vermeniz ve çalışanlara müjde veya sevindiler sözü kullanmanız hakikaten anlamıyorum işçilerin hangi yarasına merhem olur hiç Allah’a havale ediyorum...

Meçhul
Meçhul - 1 yıl Önce

Allah bize bu parayı layık görenlere nasip etsin inşanlah.

Taşeron
Taşeron @Meçhul - 1 yıl Önce

aminnnnn

murat
murat - 1 yıl Önce

suriyeli bayram tatiline gitsin geri gelmesi için çağrı yapın bize de 54 tl 54 se ne oy beklersin

Ben
Ben - 1 yıl Önce

Oo iyiymiş 1 kg şeker alırız...

İsimsiz
İsimsiz - 1 yıl Önce

Resmen dalga geçiyorlar

işçi
işçi - 1 yıl Önce

of paraya bak

İşci
İşci - 1 yıl Önce

Offf paraya bak

Garip
Garip - 1 yıl Önce

Belediyeler gümbür gümbür işçi çıkarıyor buda giderken bayram hediyesimi şaka gibi