Tasarımcı Maaşları 2017! Tasarımcı Nasıl Olunur

Özel sektör firmalarında istihdam etmekte olan tasarımcı maaşları 2017 yılında ne kadar oldu? Tasarımcı nasıl olunur?

Tasarımcı Maaşları 2017! Tasarımcı Nasıl Olunur

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan moda ve giyim şirketlerinde çok sayıda tasarımcı istihdam etmektedir. Tasarımcılar kendilerine verilmiş olan örneklere göre farklı farklı türde modeller çizmekte ve bunların onaylanması ile çizdiği modeller tasarlanarak piyasaya sunulmaktadır.

Peki 2017 yılında firmalar da istihdam etmekte olan tasarımcı maaşları ne kadar oldu? Tasarımcı olmak isteyen adayların ne yapması gerekmektedir? Tasarımcı nasıl olunur? Bu makalemiz aracılığı ile adaylara nasıl tasarımcı olabilecekleri konusu hakkında bilgiler vereceğimiz gibi tasarımcı maaşları hakkında da bilgi vereceğiz.

NASIL TASARIMCI OLUNUR

Tasarımcı olmak için üniversitelerin moda tasarım bölümlerini adayların kazanması ve okulu bitirmesi gerekmektedir. Okulu kazanacak olan adayın kesinlikle çizimi ve hayal gücünün harika denilecek düzeyde olması gerekmektedir. Sadece çizimin iyi olması ya da hayal gücününü iyi olması tasarımcı için yetmemektedir. Tasarımcının çizim kabilyetinin gelişmiş olması ve hayal gücünün de gelişmiş olması gerekmektedir. Bir ürünü 3 boyutlu düşünebilmeli ve ürünü kolay bir şekilde hafızasında tutabilmelidir.

TASARIMCI MAAŞLARI NE KADAR

Tasarımcılar özel sektör firmalarında 2017 yılında 2 bin 500 TL ile 3 bin TL arasında maaş almaktadır. Tabi bu maaş tutarı firmadan firmaya değişmektedir. Bazı firmalarda tasarımcıların 10 bin TL'ye kadar çıkabildiği görülmektedir. Bu tamamen firmanın kalitesine ve tasarımcının başarısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ufak firmalarda asgari ücret düzeyinde maaş alan tasarımcılar da bulunabilmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
dml
dml - 2 yıl Önce

6 yıllık tasarımcıyım 7 bin alıyorum daha deneyimli arkadaşların 13 aldığını biliyorum

sıla
sıla - 3 yıl Önce

ünlü modacılar bence 5 binden başlıyordur

melek
melek @sıla - 3 yıl Önce

25 binden başlıyordu 4 sene önce

İlayda
İlayda - 2 yıl Önce

Ya bence 2 bin değildir o en az 10 bin dir

Nuride qasimzade
Nuride qasimzade - 3 yıl Önce

Ünlü moda tasarimcilarideqiq ne qeder qazanir

murat
murat - 2 yıl Önce

ya kardeşim maaş nedir ya milyon dolarlar kazanan hatta milyar dolarlar kazanan modacılar var maaş için modacı olmak gerekmez git fabrikalarda ütü pakette parça başı çalış aynı paraları kazanırsın zaten..

Ganze
Ganze - 3 yıl Önce

Asistanları ne kadar maaş alıyor tasarım asistanları bilen varmı

Anonim
Anonim - 3 yıl Önce

Başarılar

ekmekyer
ekmekyer - 3 yıl Önce

yemin ettt