Tasarımcı Maaşları 2016

Günümüzde kullandığımız giysilerin,aksesuarların çizimlerini yapan, bunları gerektiğinde üretime geçirip hazır giyim haline getiren kişilere tasarımcı denilmektedir. Tasarımcıların çizimlerini yaparken sessiz aydınlık ve ferah bir ortamda çalışmayı daha uygun bulup tercih etmektedirler.

Tasarımcı Maaşları 2016
Günümüzde kullandığımız giysilerin,aksesuarların çizimlerini yapan, bunları gerektiğinde üretime geçirip hazır giyim haline getiren kişilere tasarımcı denilmektedir. Tasarımcıların çizimlerini yaparken sessiz aydınlık ve ferah bir ortamda çalışmayı daha uygun bulup tercih etmektedirler. Bu sebepten dolayı tasarımcılar için çalışma ortamları ayrı tutulmaktadır işyerlerinde. Bazı tasarımcılar üretimde de yer aldıklarından dolayı üretim bölümüne indiklerinde gürültülü tozlu ortamlarda da çalışabilmektedirler.

Tasarımcı olabilmek için üniversitelerin 4 yıllık moda tasarımı bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. myo ların 2 yıllık moda tasarımı bölümleri de vardır. fakat bu bölümlerden mezun olduğunuzda moda tasarımcısı değil moda tasarım teknikeri unvanını almaktasınız. tasarımcı bölümünün eğitim süresi 4 yıldır. Bu eğitimi alabilmek için de belli şartlar vardır. lise ve dengi okullarından mezun olunmak , YGS ve LYS sınavlarında moda tasarım, moda ve tekstil tasarım bölümü için belirlenen YGS-5puan türünde yeterli puanı almanız gerekmektedir. bununla da bitmiyor tabiki. ayrıca üniversitelerin yapmış olduğu yetenek sınavlarına girip kazanmış olmak gereklidir. sınavları da kazandıktan sonra mülakata çağrılıyorsunuz ve bu mülakatları da geçen adaylar üniversite programına yerleştirilmektedir.
Tasarımcıların 4 yıl süren bir eğitim programları vardır . Bu eğitimlerini tamamladıktan sonra moda tasarımcısı ünvanını alıp lisans diploması almaya hak kazanıyorlar.tasarımcıalrın iş imkanlaı çok çeşitli ve geniş bir alana yayılmıştır. tekstil, triko fabrikaları gibi iş alanlarında giyim ve aksesuar üzerine çalışabilmektedirler. ayrıca sadece tasarımcılar giyim üzerine çalışmamaktadırlar. grafik tasarım, endüstriyel tasarım gibi alanlarda da faaliyet gösteren tasarımcıların sabit bir maaşları yoktur. çalıştıkları şirketlerin dereceleri, faaliyet durumlarına göre ücretlerde hareketlilikler olmaktadır. tasarımcı maaşları 2016 yılında 2500 - 3000TL arasında bir ortalama ücrettedir. Bu ücretler de yapılan tasarım sayısı ve özelliklerine göre artmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tasarımcı
Tasarımcı - 4 yıl Önce

3000 mi asistan için sanırım verildi o fiyat. 6 7 binden aşağı tasarımcı çalıştıran firma varsa vermediği para haramdır o patrona!

sevcen
sevcen @Tasarımcı - 3 yıl Önce

ModaSky ile moda dünyasına hızlı giriş yapabilir kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

Kafası karışan kız
Kafası karışan kız - 4 yıl Önce

Bir kişi yorumda 6-7 binden az almazlar demiş, diğeri bu parayı keşke veriyor olsalar demiş. Anlamadım şimdi tasarımcılar aç mı geziyor yoksa iyi bir ücret alıyor mu?

Madur tasarımcı
Madur tasarımcı - 4 yıl Önce

Ne kadar iyi tasarımcı olursanız olun firmalar öncelik olarak deneyime bakıyorlar cevreniz genişse yada zenginseniz okuyun yoksa iş yok misal ben gibi

Diğertasarımcı
Diğertasarımcı - 4 yıl Önce

Valla ben o rakamları almıyorum,çoğu tasarımcıda almıyor bilddigim kadarıyla...ama güzel olurdu tabi :)

Elmas ogretici
Elmas ogretici - 4 yıl Önce

Moda tasarim tipki bence sarki sozu yazmak gibi bise hit olup insanlarin dilinden dusmeyen ama cok zaman o kadar sacma tasarim modeller goruyorum ister tesettur ister se acik modellerde illede tesettur islami giyim de resmen perde gibi hepden dantel cok abartili fiyonklar filan cok banal modeller bence okumakla olmaz ilham gerek ilham

Ayfer Meryem
Ayfer Meryem - 3 yıl Önce

Stilistim ve 4 yil okumadim..2yil egitim aldim o kadar..piyasada ki maaslar tasarim kalemine gore degisiyor..Jean ve Abiye nin maaslari en yuksek olanlar..kanaatimce ihracat firmalari da kurumsallardan daha iyi kazandiriyor..simdiye kadar aldigim en yuksek maas 10.300TL Hersey diploma degil..kendinize inanin..Elbette ki belli bir egitim sart inkar edemem..Ama hayal gucu ve temel bilgi ile ustesinden gelirsiniz..

Star
Star - 3 yıl Önce

Daha 3000 yüzünü göremedik ya deu dan mezun oldum. 4 yıldır aynı firmadayım aldıgım maaş 2000 hala zam bekliyoruz bakalım bu ay belli olcak 3500 istiyorum umarım hakkımı verir yoksa başka bi firmadan teklif var

Nesrin
Nesrin - 4 yıl Önce

Ne az bebde buyuyunce modaci olmak istemişdim ama iſin parasi olmaz