Subay Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Oldu? Rütbelere Göre 2018 Subay Maaşları

Silahlı Kuvvetler bünyesinde görev yapmakta olan subayların 2018 yılı maaşları ne kadar? Rütbelere göre 2018 yılı subay maaşlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Subay Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Oldu? Rütbelere Göre 2018 Subay Maaşları

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde binlerce subay görev yapmaktadır.

Subaylar görevleri yönetmekte olup kimisi operasyon merkezinden görevleri askeri personellerin yönlendirirken kimi subaylar görevlere bizzat katılarak icraat göstermektedir. Peki 2018 yılı subay maaşları ne kadar olu, rütbelere göre 2018 yılı subay maaşları ne kadar? İşin Olsa ekibi olarak subay maaşlarını sizlerle paylaşıyoruz.

RÜTBELERE GÖRE 2018 SUBAY MAAŞLARI

Subay olabilmek için adayların üniversite mezunu olması gerekmekte olup uzun dönem askerlik yapan kişiler asteğmen rütbesinde başlamaktadır. Genel olarak asteğmenlerin 4 bin - 4 bin 200 lira civarında maaş aldığı bilinmekte olup üsteğmen 4 bin 600 yüzbaşı 4 bin 800 binbaşı 5 bin 000, yarbay 5 bin 900, albay 6 bin 700 lira olarak takip etmektedir. (Tazminat ücretleri net olarak bilinmediği için subayarın maaşları bu verilen tutarlardan daha yüksek olabilmektedir)

Yukarıda rütbelere göre subayların maaşları verilmiştir. Net olarak maaşlar verilmiş olup bu maaşlara tazminat, görev yeri, görev sayısı, görev yapılan şehir, subayın ailesi, okuyan çocuğunun olup olmama durumu, kıdem durumu gibi pek çok etken maaşların artmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden subaylar ve rütbelere arasında da maaş değişiklikleri meydana gelebilmektedir.

DİĞER MESLEKLERİN MAAŞLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 13:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat
Sedat - 3 yıl Önce

Orta okul mevzuyum 22 yasindayim askeri liseye alirlarmi bizi

Abdulah
Abdulah @Sedat - 3 yıl Önce

Sedatçım sana Tek Tavsiyem Uzman Çavuşluk Vatana Hizmet Her Yerde Aynıdır Çekinme Git.

Halil
Halil @Sedat - 3 yıl Önce

Böyle bir şeyi düşündün mü gerçekten.

Ceyhun
Ceyhun @Sedat - 3 yıl Önce

Hayal bile edemezsiniz beyfendi

hacer aslan
hacer aslan - 3 yıl Önce

boyum 160 kilom 48 subay olabilirmiyim

mert canım
mert canım @hacer aslan - 3 yıl Önce

yaş 12mi?

mukaddes demir
mukaddes demir - 3 yıl Önce

boyum 1,58 kilom 54 peki subay olabilirmiyim

Hürgeneral
Hürgeneral - 3 yıl Önce

Beyler boşverin askerliği sivil mesleklere bakın üstleriniz amirleriniz bitmez ezilir durursunuz! Üniforma, havasıda bir yere kadar çeken bilir...

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

subay

Muhammed emin.
Muhammed emin. - 3 yıl Önce

Konuyla bilgili bi abi Allah rizasi icin bilgi verebilir mi. Abiler lise mezunuyum uniüniversite sınavıni bekliyorum uni. Ye girip dondurcam. Önce İslam-ı din sonra vatan ama ailemin durumuda iyi değil buralarda calisip ancak aylık giderimi karşılayabilirim gelecrgimi evleneceğim insanı cocuklarımıda düşünmem lazim sozleşmeli askerlik yapuo birikim yapmak istiyorum 5 sene 1 aydir arastiriyorum ama aklımda bir suru soru var 4.500 TL den fazla maaş alabilcegim bı kidem birlik veya gorev yeri lazim 2012 den beri profesyonel Taekwondo yapıyorum 1.91 boy 85 kiloyum.

Recep
Recep - 3 yıl Önce

Lise mezunuyum assubaylığa başvuru yapabilirmiyim ve lise son sınıf başvuru yapabiliyorum okul okuduğu esnada

fethican
fethican @Recep - 3 yıl Önce

yaş kaç

Batuhan
Batuhan - 3 yıl Önce

Orta okul sondayım askeri lise sınavına gireceğim

d
d @Batuhan - 3 yıl Önce

arkadaşım askeri liseler kapandı