Şoför Maaşları 2023 - Kamu ve Özel Şoför Maaş Farkı Nedir?

2023 yılı kamu kurumları ve Bakanlıklar tarafından Şoför alımlar devam ediyor. Ocak - Temmuz zamları ile birlikte Devlet Şoför ve makam şoförü maaşları nedir?

Şoför Maaşları 2023 - Kamu ve Özel Şoför Maaş Farkı Nedir?

Ülkemizde Şoförlük mesleği gerçekten kutsanacak mesleklerdendir. Trafiğin ilk çilesini çeken Şoförler devamlı olarak sıkıntı içerisindedir. Ancak bu durum Şoförler için bir çile değil ve zevk haline gelmiş. En çok tercih edilen meslek Gruplarında olan Şoförlük gençlerimiz tarafından çok tercih ediliyor. Bu yönde Kamu ve Özelde çalışma alanları bulunan şoförler baz nitelikler doğrultusunda mesleğini yapabilir. Merak edilen konulardan birisi de Şoför Maaşları oldu. İşin Olsa ekibi olarak bu yazımızda sizlere,

Nasıl Şoför Olunur?

2021 Yılı Şoför Maaşları Ne Kadar?

En Düşük ve En Yüksek Şoför Maaşları ne Kadar?

Kamu ve Özel Şoförlük arasında farklar nelerdir?

Şoför Olmak İçin Neler Gerekli? Nasıl Şoför Olunur?

Şoför olmak isteyen adaylar bazı nitelikleri taşıyor olmak zorundadırlar. Kamu ve Özel Şoförlük için farklı nitelikler ve farklılıklar bulunmaktadır. Bu yönde,

Genel Başvuru Şartları:

Şoför olmak için adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yapmasına herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Her zaman trafikte sakin kalabilmek, Saygılı olmak, Aracın gerektirdiği uygun sürücü belgesine sahip olmak, Mesleki yeterlilik belgesi (SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5...) sahip olmak, En az ilkokul mezunu olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi şartlar aranacak.

ŞOFÖR ALIMLARINI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

Kamu Şoför Alımı Şartları Nelerdir?

Kamuya Şoför alımları KPSS Puanı ile yapılıyor. Farklı Bakanlıklar ve Kurumlar bünyelerine şoför alımı için en az lise mezunu olmak, Yapılan KPSS'den P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gibi şartlar aranacak.

Şoför Maaşları 2023 Ne Kadar?

Merak edilen konular arasında olan Şoför Maaşları açıklandı. Bu kapsamda Kamuda ve Özelde görev yapacak veya görev yapan bir şoförün maaşı farklıdır.

Özelde Şoför Maaşları:

Özelde görev yapacak olan şoförlerin maaşları kullanacağı araca göre değişiklik göstermektedir. Bu durum aynı şekilde tecrübe ve duruma göre değişiyor. Ancak bir rakam verecek olursak,

En Düşük Şoför Maaşları: 10.000 TL

En Yüksek Şoför Maaşları: 21.500 TL

Ortalama Şoför Maaşları: 14.500 TL

Kamuda Hizmet Yılına Göre Şoför Maaşları:

Kamuya Şoför alımları genellikle Bakanlıklar ve Kamu Kurumları tarafından yapılmaktadır. Bu kapsamda hizmet yılına göre şoför maaşları değişiklik gösterebilmektedir. Ancak Bakanlıklar ve Kamu Kurumları tarafından yapılan alımlarda Kamu Şoför Maaşları Ortalama 9.300 TL'dir.  Bu mezuniyet diğer kriterlere değişiklik gösterebilmektedir.

a) 5 yıldan az olanlar 9.137,39 TL Maaş

b) 5 Yıldan 10 Yıla Kadar Olanlar 9.277 TL Maaş

c) 10 Yıldan 15 Yıla Kadar Olanlar 9.415,71 TL Maaş

ç) 15 Yıldan 20 Yıla Kadar Olanlar 9.556,9 TL Maaş

Göç İdaresi Başkanlığı Şoför Alımı Yapıyor!

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kamu şoför alımı gerçekleştirilecek. Aşağıdaki bağlantıdan ilana ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/goc-idaresi-26-sehirde-231-sozlesmeli-personel-alimi-lise-on-h44276.html

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2023, 22:57
YORUM EKLE