Sistem Mühendisi Maaşları 2016

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinin ne kadar zorlu ve bitirmesinin ne kadar güç olduğu birçok vatandaşımız tarafından bilinmektedir. Bu bilginin bilinmesine rağmen binlerce üniversite öğrencisi adayı, her sene mühendislik bölümlerini tercih etmektedir.

Sistem Mühendisi Maaşları 2016
Üniversitelerin mühendislik fakültelerinin ne kadar zorlu ve bitirmesinin ne kadar güç olduğu birçok vatandaşımız tarafından bilinmektedir. Bu bilginin bilinmesine rağmen binlerce üniversite öğrencisi adayı, her sene mühendislik bölümlerini tercih etmektedir. Bunun nedenleri arasında geleceğe yönelik yaptırımları büyük olan kişileri görmekteyiz ve bu kişiler iş hayatına atılmalarıyla birlikte gelir seviyesi olarak oldukça yüksek noktalarda yer almaktadırlar.

Mühendislik fakültelerinin oldukça zor olmasının sebepleri arasında sayısal ağırlıklı derslerin yanı sıra mühendislik matematiği ve temel mühendislik eğitimlerinin de bu bölümlerde verilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Adaylar hem sayısal zekalarını hem de görsel zekalarını geliştirerek bu bölümde başarıya ulaşabilirler. Tabiki unutmamak gerekir ki mühendislik okuyacak kişilerin hafızalarının da oldukça kuvvetli olması gerekmektedir. Mühendislik fakülteleri arasında nadir görülen ve ülkemizde sadece birkaç üniversitede eğitimi verilen bazı mühendislik bölümleri bulunmaktadır. Bunun başında da sistem mühendisliği gelmektedir. Sistem mühendislerinin görevleri karmaşık sistemlerde ve bu sistemleri oluşturan diğer alt sistemlerin bakım, onarım ve geliştirilmesi gibi konularda ortaya çıkmaktadır. Diğer bir deyişler uçak, uzay aracı ya da büyük köprü yapımlarında görev alan temel mühendislik bölümlerinden bir tanesi sistem mühendisliğidir. Üniversitelerde sistem mühendisliği üzerine eğitim alacak adaylara,tek ve büyün halde bulunan birimler ve karışık sistemli yapıya sahip olan yapıların analiz ve onarım çalışmalarıyla ilgili metodlara dayanan eğitimler verilmektedir. Sayısı oldukça az olan sistem mühendisleri, kapsamlı görevleri olmasından dolayı kendilerine uygun olarak birçok sektörde iş bulabilmektedirler. Sistem mühendisi maaşları hakkında araştırma yaptığımızda karşımıza çıkan ücretler yeni başlayacak olan mühendis adayları için 3 bin lira olarak belirlenmektedir. Bunun beraberinde yer alınan projelerin kapsamı ve süreleriyle birlikte bu ücretler 10 bin liralara kadar çıkmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE