Sicil Memuru Maaşları 2016

Devlet kademelerinde karşılaştığımız ve belirli bir statüsü olan kişiler hakkında bir takım sorularımız olmaktadır. Kişilerin meslekleri gereği bulundukları kurumda hangi işleri yaptığı ve sorumlu olduğu, bunun beraberinde kişilerin çalışmalarıyla beraber ne kadar ücret aldıkları her zaman merak edilen bir konu olmuştur.

Sicil Memuru Maaşları 2016
Devlet kademelerinde karşılaştığımız ve belirli bir statüsü olan kişiler hakkında bir takım sorularımız olmaktadır. Kişilerin meslekleri gereği bulundukları kurumda hangi işleri yaptığı ve sorumlu olduğu, bunun beraberinde kişilerin çalışmalarıyla beraber ne kadar ücret aldıkları her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Kamu kurumlarında çalışmakta sicil memurlarıyla ilgili araştırmalarımızı da haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Kamu kurumlarında birbiri ile bağlantılı olarak çalışan ve her birinin görevinin farklı olduğunu söyleyebileceğimiz kurumların varlığı her zaman merak konusu olmuştur. Bu kurumlara yolu düşen vatandaşlarımızın hepsi şunu söylemektedir. Bu kurumlar birleştirilse ya da tek bir bina içerisinde her şey halledilebilse diye bazı düşünceler olabilmektedir. Bu beklenti elbette ki kıymetlidir. Fakat devlet kademelerinde bu gibi farklı kademelerin bulunması bürokrasimizi güçlendirici nitelikte bir hamledir. Bunun yanı sıra belirli kurumlara yığılmaları önlemek amacıyla da farklı kurumlardan oldukça fazla faydalar sağlanmaktadır. Ticaret odalarında ve diğer kurumlarında çalışmakta olan sicil memurlarının görevleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Ticaret odalarına bağlı olarak çalışan sicil memurları, ticaret odalarında kayıtlı bulunan ve tacir adı altında ünvana sahip olan gerçek ya da tüzel kişilerin kayıtlarını düzenleyen, ticaret sicillerinde yer alan tescil ve terkin gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle görevli olan kişilere sicil memuru denilmektedir. Ülkemizde dönem dönem Kamu Personeli Seçme Sınavı’na giren adaylar arasından tercih yapan kişilerden bazısı sicil memuru olarak işe alınmaktadır. İşe yeni başlayan sicil memuru maaşlarına bakacak olursak asgari ücretten başlayan fiyatları görebiliriz. Bunun beraberinde çalışma süresi arttıkça ücretler 2 bin 500 liralara kadar çıkabilmektedir. Ayrıca bağlı olarak çalışılan kurum ya da çalışma işleminin gerçekleştirildiği coğrafi bölgeler, maaşları belirleyen diğer faktörler arasında bulunmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE