SGK ve BAĞ-KUR için Ek Ödeme, Promosyon ve Seyyanen Zam Ne Oldu?

Yaklaşık 13 milyon emekli maaş, ek ödeme ve promosyon haberine kilitlendi. SGK ve BAĞ-KUR için ek ödeme,promosyon ve Seyyanen zammı ne durumda ? İşte detaylar.

SGK ve BAĞ-KUR için Ek Ödeme, Promosyon ve Seyyanen Zam Ne Oldu?

Yaklaşık 13 milyon emeklinin heyecanla beklediği maaş tutarları hem ek ödeme hem de zam ile birlikte artış gösterecek olup bu noktada birçok emeklinin gözü kulağı TÜİK tarafından açıklanacak olan yıl sonu enflasyon oranına kilitlendi. Fakat bunun yanı sıra promosyon zammı ve ücreti ile ilgili yeni gelişmeler de yaşanıyor. SKS, emekli sandığı veBAĞ-KUR emeklisine 1.150 TL promosyon fırsatı gelmiş olup 3 yıl boyunca maaşını aynı bankadan almayı taahhüt edenlere promosyon ödenecek.

Ek Ödeme Ne Kadar Olacak?

Ocak 2020’de emekli maaşlarının yanı sıra ek ödemelerde de artış görünecek. Bu noktada maaşlarını zamlı olarak alacak olan emeklilerin ek ödemeleri de bu zamlı tutar üzerinden hesaplanacak olup yeni aylıktan hesaplanacağı için maaşlar artış gösterecek. Yaklaşık olarak yüzde 5,71 artış olması durumunda SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin ek ödemeleri gelire göre 67,48 ile 336,16 lira arasında artmış olacak.

Taban ve Tavan MAaş Tutarları Aratacak

En yüksek emekli maaşı aylığı alanlar yani maaşı 5 bin 660 TL olan emeklilerin maaşları da yüzde 8,49’luk oranla 6 bin 139 TL’ye yükselecek. Bunun yanı sıra yapılacak olan yüzde 4 zam ile birlikte bu tutar artacak olup ödenecek en yüksek maaş 6 bin 385 TL’ye çıkacak. Sosyal Güvenlik Uzmanlarının belirttiği üzere yeni yılda emekli maaşlarında yaklaşık yüzde 8 oranında artış gösterecek. Yüzde 8’lik artış ise emekli maaşlarında yaklaşık 500 TL artışa sebep olabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLLER BANKASI TAŞERON ÖZEL GÜVENLİK
İLLER BANKASI TAŞERON ÖZEL GÜVENLİK - 10 ay Önce

i̇ller bankasi halen taşeron olarak özel güvenli̇k te çalişiyoruz.tütfen bi̇zede kadro veri̇n.