Sağlık Teknisyeni Maaşları 2016

İş hayatına atılacak her insan, ilerleyen dönemlerde maddi sıkıntılar çekmeyeceği ve ekonomik bakımdan oldukça iyi konumda olacakları işlere yönelmektedirler. Bunun için ise son yıllarda yatırımların oldukça arttığı sağlık sektörü adayların ilk tercih ettiği bölümler arasında yer almaktadır.

Sağlık Teknisyeni Maaşları 2016
İş hayatına atılacak her insan, ilerleyen dönemlerde maddi sıkıntılar çekmeyeceği ve ekonomik bakımdan oldukça iyi konumda olacakları işlere yönelmektedirler. Bunun için ise son yıllarda yatırımların oldukça arttığı sağlık sektörü adayların ilk tercih ettiği bölümler arasında yer almaktadır. Üniversitelerde verilen 2 yıllık eğitimleri tamamlayan adayların çalışma hayatına başlamasıyla beraber ekonomik durumları da sürekli iyiye gitmektedir.

Sağlık sektöründe adayların karşısına çıkan meslek gruplarından birisi de sağlık teknisyenliğidir. Birçok teknisyenin yaptığı gibi buradaki görev de sağlık çalışanlarına yardım edecek birer çalışan olmak gerekmektedir. Üniversiteye giriş için gün sayan adayların araştırmaları sırasında en çok karşısına çıkan meslek gruplarından birisi olan sağlık teknisyenliği, lise eğitimini sağlık meslek liselerinde tamamlamış kişiler tarafından doğrudan seçilerek yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra üniversitelerin iki yıllık sağlık bölümlerinden birisinden mezun olan kişiler de sağlık teknisyeni olabilmektedir. Bu bölümlerden mezun olan adayların çalışma ortamları da her zaman merak edilen konular arasında olmuştur. Sağlık kurumlarında hemen hemen her yerde görev alabilecek olan bu teknisyenler daha çok ameliyathanelerde ya da acil servisinde görev almaktadırlar. Bunun yanı sıra hastanenin yönetici kadrosu tarafından belirlenen servis ya da polikliniklerde de görev alabilmektedirler. Tamamen steril ortamlarda hastalara müdahale yapan sağlık teknisyenleri, bazı radyolojik alanlarda da çalışmaktadır. Fakat bu çalışmalarda gerekli önlemler alınması durumunda herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşılmamaktadır. Sağlık teknisyeni maaşlarına bakacak olursak da karşımıza özel ya da kamu sektöründe çalışan kişiler üzerinden iki farklı fiyat çıkacaktır. Adaylar eğer özel sektörde çalışıyorlarsa 2 bin ile 3 bin lira arasında bir ücret ile işe başlamaktadırlar. Devlete ait hastane ya da kliniklerde çalışan teknisyenler ise 3 bin lira ile 4 bin lira arasında ücret alırlar.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:21

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derin
Derin - 3 yıl Önce

Bende sağlık bakım teknisyeni okuyorum ama bukadar maaş beklemiyordum tam olarak görevinide bilmiyorum aslında att olmak istiyordum ama beni sağlık bakım teknisyenine yönelendirdiler oda ambulansda çalışabilir dediler doğrumu hiç bilmiyorum insAllah hayırlı bir meslek alanı olur herkes adına

vahapcan eriş,
vahapcan eriş, - 3 yıl Önce

çok teşekkürler sağlık meslek lisesinde okuyorum bahsettiğiniz sağlık bakım teknisyenliği değilmi

????????????
???????????? @vahapcan eriş, - 3 yıl Önce

Evet

HELİN
HELİN - 3 yıl Önce

Maaş fiyatlarının doğru olduğunu düşünmüyorum daha hiçbir şey belli değil neden suncacik maaşı gösteriyorlar ki anlamadım!!!

sbt
sbt - 3 yıl Önce

Beyler teknisyen dediklerine bakmayın. sağlık bakım teknisyenliği okuyorum görevimizde bulunduğumuz ortamı temizlemek var yâni bilgili hademe yetiştiriyorlar hademeye o kadar para vereceklerini sanmıyorum ama devletimiz açmış ve bi şeyler düşünmüştür.saygılarımla..

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

tam olarak kaç tele bilen varmı

Ba
Ba - 3 yıl Önce

Sağlık bakım teknisyeni nasıl oneriyormusnuz?

yunus emre
yunus emre @Ba - 3 yıl Önce

sağlık meslek lisesine girmeden önce iyi bir araştırma yapmanı öneririm. sistem değişti yardımcı personel olarak mezun veriyor artık liseler. ben sağlık bakım teknisyenliği okuyorum nasıl diye soracak olursan sağlık sektörünü sevdiğim için çok güzel eğer seninde içinden geliyorsa mutlaka sağlık meslek liselerinde sağlık bakım teknisyenliğini seçmeni öneririm. malum sağlık sektörü hiç bitmeyecek ve önü çok açık zaten şu 2-3 seneye kalmaz kapatırlar. bence kesinlikle seçmelisin derim.

Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Liseden mezun olup üniversite okumadan olunuyormu çok merak ediyom nolur cevap verin

***
*** @Hasan - 2 yıl Önce

liseyi okuduktan sonra çalışabiliyosun bence ünüversiteyide bitir daha çok avantajın olsun

Elimdeavokado
Elimdeavokado - 3 yıl Önce

Guzel maaş bende smlde 2. Sinifim lise