Sağlık Teknikeri Maaşları 2017 (Önlisans Bölümü Mezunları)

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan önlisans bölümü mezunları sağlık teknikerleri ne kadar maaş almıyor?

Sağlık Teknikeri Maaşları 2017 (Önlisans Bölümü Mezunları)

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan binlerce sağlık teknikeri personeli bulunmaktadır. Sağlık teknikeri olabilmek için adayların üniversitelerin iki yıllık önlisans sağlık bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Üniversitelerin önlisans diyaliz, radyoloji, ilk ve acil yardım, patoloji vb. gibi bölümleri bitirdikten sonra Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek yeterli puan alan adaylar Sağlık Bakanlığı bünyesinde sağlık teknikeri olarak görev yapmaktadır. Peki Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan sağlık teknikerleri ne kadar maaş almaktadır?

KAMU SAĞLIK TEKNİKER MAAŞI

Kamu Personeli Seçme Sınavından elde ettiği puan ile atanan sağlık teknikerleri 2 bin 800 liradan başlayan ücret almaktadır. Bu maaş personelin istihdam ettiği hastane, görev yeri ve hizmet süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Büyük şehir hastanelerinde görev yapan ve terör olaylarının sürdüğü yerlerde görev yapmakta olan sağlık teknikerleri daha yüksek maaş almaktadır.

Sağlık teknikerleri normal memur maaşlarına yapılan zam oranları dahilinde maaş almaktadır. Genel olarak yılda iki kez %3'lük olarak yapılan zamlar sağlık teknikeri maaşına da yansımaktadır. Adayın sağlık teknikeri olarak görev yapabilmesi için üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olması ve kamu kurumların da ya da özel sektör de kendi dalları ile ilgili meslekte çalışıyor olması gerekmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer
Omer - 2 yıl Önce

Radyoterapi maaşı ne kadar 2018 de