Reklamcı Maaşları 2016

Yıllardan beri hiçbir şekilde popülerliğini yitirmemiş olan meslek grupları arasında her zaman yerini korumuş olan reklamcılık, 2016 yılına geldiğimizde daha fazla önemsenmeye başlamıştır.

Reklamcı Maaşları 2016
Yıllardan beri hiçbir şekilde popülerliğini yitirmemiş olan meslek grupları arasında her zaman yerini korumuş olan reklamcılık, 2016 yılına geldiğimizde daha fazla önemsenmeye başlamıştır. Daha çok ticari işlemlerde bulunan firma ya da bayilerde çalışan bu kişiler, aynı zamanda kartvizit ya da reklam panosu hazırlanması işlemlerinde de görev almaktadırlar. Her iki alanda da görev alan kişiler ya liseden ya da üniversiteden reklamcılık ile igili bölümlerden mezun olmalıdır.

Reklamcılık denildiğinde bizlerin aklına gelen ilk kavram şüphesiz ki televizyonlarda gördüğümüz ürün tanıtımları aklımıza gelmektedir. Fakat reklam kavramı bu kadar ile sınırlı değildir. Teknolojinin her an gelişim göstermesinden dolayı gerek televizyonlarda gerekse gazete, dergi gibi yayın organlarında gösterilecek olan tanıtımları reklamcılık ile uğraşan kişiler hazırlamaktadırlar. Özel ya da devlet üniversitelerinde reklamcılık ile alakalı birçok bölüm bulunmaktadır. Bunun ardından dilerseniz kendi reklam ofisini açabileceğiniz gibi gazete, televizyon kuruluşu ya da herhangi bir reklam şirketinde kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Fakat artık alışılmışın dışında ve herkes tarafından dikkat çeken reklamlara ilgi arttığından dolayı bu sektörde çalışacak olan kişilerin hayal dünyasının oldukça geniş olması gerekmektedir. Üniversite eğitimini reklamcılık dalında yapmayı planlayan ve bunun için araştırmalarını sürdüren kişilerin merak ettiği konulardan olan reklamcı maaşları 2016 yılı içerisinde her sektöre göre farklılık göstermektedir. Eğer sizler kendi reklam ofisinizi açmak istiyorsanız öncelikli olarak kendi reklamınızı yapmalı ve ona göre de bir müşteri potansiyeli oluşturmalısınız. Müşteri kazandıktan sonra yoğun bir çalışma saatine sahip olacaksınız ve aylık ücretiniz de 3 bin liralardan başlayacak. İşlerin yoğunluğuna ve müşteri potansiyelinize göre de bu ücretler 15 bin lira ile 20 bin lira gibi rakamlara çıkabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:21
YORUM EKLE