PTT Dağıtıcı Maaşları 2018 Yılı Ne Kadar Oldu? Dağıtıcı Mesai Saatleri ve Görevleri Nedir?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT bünyesinde istihdam eden dağıtıcı maaşları ne kadar? Dağıtıcı 2018 yılı maaşı nedir? Dağıtıcı mesai saatleri ve görevleri nelerdir? Tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

PTT Dağıtıcı Maaşları 2018 Yılı Ne Kadar Oldu? Dağıtıcı Mesai Saatleri ve Görevleri Nedir?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT bünyesinde Türkiye geneli 15 bin - 20 bin civarında dağıtıcı personeli görev yapmakta olup yeni memur alımlarında dağıtıcı pozisyonu için de çokça kadro ayrılmaktadır.

Dağıtıcı pozisyonuna yoğun rağbet görüldüğü için pek çok aday ikinci bir üniversite okuyarak PTT'nin dağıtıcı pozisyonuna müracaat etmek istemektedir. Peki dağıtıcı 2018 yılı maaşı ne kadar oldu, dağıtıcı mesai saatleri çalışması süresi ve görevleri nelerdir? İşin Olsa ekibi olarak PTT dağıtıcı memuru maaşı ve diğer detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

PTT DAĞITICI 2018 MAAŞI NE KADAR?

2018 yılına girilmesi ile tüm kadrolu ve sözleşmeli personellerin maaşlarına zam yapıldı. Yeni zamlar ile birlikte Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT bünyesinde görev yapan dağıtıcı personellerin 2018 yılı maaşı 3 bin lira civarına kadar yükseldi. Peki dağıtıcı personellerinin çalışma süresi ile görevleri nelerdir?

MESAİ SAATİ ve GÖREVLERİ NEDİR?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT bünyesinde görev yapan dağıtıcı personellerin yaya, motorsiklet ya da araç ile şehir içinde posta, kurye dağıtımı gerçekleştirmekte olup genel olarak mesai saatleri 08.00, 08.30'dan başlayarak 17.30, 18.30'a kadar değişmektedir. Mesai saatleri şubelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HARUN
HARUN - 5 yıl Önce

Ptt de çalışan dağıtıcıların büyük çoğunluğu taşeron ve hiçbir tanesi bu maaşı almıyor, aldıkları maaş 1800-1900 TL bilgisizce araştırmadan, sadece memur statüsü için yaptığınız haberin bir hükmü yok, çünkü Ptt artık dağıtıma memur ALMAZ..! Üç kuruşa çalışan fakirler varken neden alsın ki? Başbakanın dediği gibi; PTT ÇOK BÜYÜDÜ ÇOOOK ! ( Büyümemesine imkan yokki, üç kuruşa çalışıyor taşeronlar, ekmeği kim yiyor peki? TABİKİ ARACI FİRMALAR YİYOR ! PEKİ BU ARACI FİRMALAR KİMİN? YADA KİMLERLE ORTAKLAR ? BİR ARAŞTIRIN.

ramazan
ramazan @HARUN - 4 yıl Önce

helal olsun sana kardeşim doğru tespit

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Ben ankara ptt merkez kargo dağıtım bolumunde çalışıyorum dağıtıçı maaşı net 2110 tl ve taşaron fırmada çalışıyorum kadroda vermdiler ptt bünyesinde istihdam da vermiyorlar adam yerinede koymuyorlar hatta servis dahi vermiyorlar herkes kendi imkanları ile işe geliyor

ali
ali - 5 yıl Önce

helal olsun bu devlete Kurban olduğum Allah daha Çok Versin Amin^^

hüseyin turhal
hüseyin turhal - 5 yıl Önce

türkiyenin heryerini taşeronlaştırdılar köleliğin diğer adı

İzmirli
İzmirli - 4 yıl Önce

İzmir bayrakli ptt dagitim merkezinde calisiyorum. Calisma saatleri sabah 9 aksam 18 dir cumartesi 14 de paydosdur pazar tatil. Ama o saatte bitmeyebiliyor ve ondan sonrasi mesai sayiliyo o yönden iyi. Maas 2700 lira ama yol ve yemek yok son durum budur.

murat
murat @İzmirli - 4 yıl Önce

kardeşim sözleşmelimisin

SIRRI
SIRRI - 5 yıl Önce

Eskişehir merkez ptt den çağırıldım. Çalışma şartları ve maaş durumu nedir resmi günlerde çalışılıyormu.
Dağıtıcı olarak taşeron firmada işe başlıcam.

Tuğba
Tuğba - 5 yıl Önce

3500 4000 bin arası performansla beraber

.)
.) @Tuğba - 5 yıl Önce

1800_1900 net maas.ne 3.000_4.000 ???!!!!

.)
.) @Tuğba - 5 yıl Önce

tuba hanım postaları karıştırmış anlaşılan.)!!!

1903
1903 - 5 yıl Önce

Taşeron olarak bugün işbaşı yapsak aysonunda aldığımız miktar ne olur arkadaşlar bilgisi olan var mı (dağıtıcı olarak)