Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Maaşları 2016

Lise eğitimini tamamlayan ve bunun beraberinde de geleceğini kurtarmak amacıyla üniversite eğitimi almak isteyen adaylar 13 Mart tarihinde ilk sınavlarına girecekler.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Maaşları 2016
Lise eğitimini tamamlayan ve bunun beraberinde de geleceğini kurtarmak amacıyla üniversite eğitimi almak isteyen adaylar 13 Mart tarihinde ilk sınavlarına girecekler. Bu sınavın ardından ikinci oturuma geçecek adayların önünde ise birkaç aylık süreç bulunmaktadır. Bu süreç ise birçok aday tarafından hangi bölümün tercih edilmesi gerektiğini düşünmekle geçmektedir.

Bilindiği üzere liselerde eğitim gören öğrenciler üç farklı grupta eğitim almaktadırlar. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık adı altında alınan bu eğitimler sonucunda adaylar mesleklerine karar vermektedirler. En çok mezun veren bölümlerden olan Eşit Ağırlık yani Türkçe Matematik bölümü mezunlarının karşısında geleceği çok parlak bir meslek bulunmaktadır. Popülerliğini hiçbir zaman kaybetmemiş olan ve her geçen gün de ihtiyaç duyulan bu meslek hepimiz tarafından bilinen Psikolojik Danışmanlık ve Rehberliktir. Bu bölümü kazanan adaylar üniversite eğitimleri boyunca insanları anlamak ve onlara en doğruyu nasıl anlatmaları gerektiğini öğrenmekle geçirmektedirler. İnsan psikolojisine yönelik aldıkları yoğun eğitimlerle beraber insan sarrafı olarak adlandırılabilecek bu kişilerin çalışma alanları da oldukça fazladır. Liseler ya da dengi okullarda öğrencilerin sorunlarıyla ilgilenmek amacıyla çalışmalarının yanı sıra sosyal hizmetler kurumunda ve birçok özel şirkette de performansları artırmak amacıyla çalışmaktadırlar. İnsan psikolojisinin zaman zaman olumsuz yönde etkilenmesiyle beraber ortaya çıkan sorunlar önce bireyleri bunun ardından da toplumu kötü yönde etkilemektedir. Buna son vermeyi amaçlayan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Maaşları da oldukça teşvik edici durumdadır. Kamu sektöründe yeni işe başlayan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanlarının aldıkları ücretler 3 bin liradan başlarken özel okul ya da şirketlerde faaliyet gösteren uzmanların aldıkları ücretler biraz daha fazladır. Bu ücretler de 4 bin liradan başlayarak kurumların çalışma prensiplerine göre artmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE