Postacı Maaşları 2016

Postacılık çok önemli bir meslek arasında yer almaktadır. Zamanımızda ne kadar elektronik postalar mesajlar telefonlar yer alsada hala postacı ihtiyacı duyulmaktadır. Sizde Postacı maaşları hakkında bilgi almak için yazımızın devamını inceleyiniz.

Postacı Maaşları 2016
Türkiye’nin geçmiş dönemlerine baktığımız zaman oldukça popüler olan mesleklerin şuan yok olma noktasına geldiğini ve eski değerini yitirdiğini görebilmekteyiz. Bu mesleklerin başında ise postacılar gelmektedir. Geçmiş yıllarda vatandaşların sevdiklerinden alacakları haberleri getiren ve herkes tarafından oldukça değer gören postacıların sayısı son yıllarda oldukça azalmış durumdadır. Fakat ihtiyaç duyulduğundan dolayı yeni postacı alımları gerçekleştirilecektir.

2016 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak olan personellere yönelik yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girecek adayların tercihleri arasında tutacakları postacı alımlarında adayların bazı özellikleri taşımaları istenecektir. Postacıların görevlerine bakacak olursak, kişilere gelen mektup, havale, gazete ya da herhangi biri tarafından gönderilen bir paketin, istenilen yere götürülmesiyle görevli kişilerdir diyebiliriz. Dağıtımları hızlı ve bir o kadar da güvenli biçimde yapması gereken postacılar PTT kurumuna bağlı olarak çalışmaktadırlar. Teknolojik gelişmelerle beraber birçok insanın daha kolay şekilde iletişime geçmesinin ardından eskisi kadar yoğun çalışma hayatına sahip olmayan postacıların adres bilgiler her geçen gün artmaktadır. Şehirlerde belirtilen adreslere götürülen postaların imza karşılığı verilmesiyle gerçekleştirilen bu işlemler farklı şekilde de gerçekleşmektedir. Şehiriçi ve şehirler arası ulaşım sağlayarak postaları dağıtan kişilerde bazı personel alımlarında ehliyet zorunluluğu bulunmaktadır. Merkezi noktalara gelen postaların ilçe ya da diğer taşralara gönderilmesinde görev alacak olan bu kişilerde ehliyet zorunluluğu bulunmaktadır. Tüm şartları tamamladıktan sonra postacı olmaya hak kazanan kişilere devlet tarafından üniforma verilmekte ve bu üniforma zorunlu olarak giyilmektedir. Postacı maaşlarına bakacak olursak da asgari ücretin biraz yukarısında bin yedi yüz lira gibi rakamlarla işe başlayan kişiler ilerleyen zamanlarda maaşlarındaki artışla beraber 2 bin 700 liralara kadar ücret almaktadırlar. Devlet güvencesiyle çalışan adaylar günlerini doldurmaları halinde de emekli olmaktadırlar.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:19

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarık
Tarık - 3 yıl Önce

Ne 1700 ü şuanda kadrolu bir postacı istanbulda 3.500 alıyor işler çok rahat 3 gibi bitiyor sadece değerli evrak taşıdığınız için riskleri var o kadar gerisi çok rahat maaş çok iyi bir baş dağıtıcı maaşı net 4.600 lira asker polis bile bu kadar almıyor ama akşama kadar yatan bir memura bu kadar maaş veriliyor hakkari de bile postacı 3 ten aşağı almıyor bu yol ve primler hariç taşeron postacı 1800 alıyor