PMYO Mezunu Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Meslek Yüksek Okulu mezunu yeni polis memuru maaşları ne kadar? 2018 yılı PMYO mezunu polis maaşları açıklandı.

PMYO Mezunu Polis Maaşları Ne Kadar?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi kurumları aracılığı ile öğrenci yetiştirerek polis alımları gerçekleştirmektedir.

Buna göre mezuniyet farkları olduğu için en düşük maaşı Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO mezunu polisler almaktadır. Peki 2018 yılı PMYO mezunu polis maaşları ne kadar? www.isinolsa.com ekibimize gelen yoğun istek üzerine sizlere PMYO'dan yeni mezun olmuş polislerin maaşları hakkında bilgi vereceğiz.

PMYO POLİS MAAŞI NE KADAR?

Liseyi bitirdikten sonra Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO'a girmiş ve eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra saha atanmış olan polis memurlarının maaşı ne kadar? Buna göre PMYO mezunu polis memurları 3 bin 500 ile 3 bin 900 lira aralığında maaş almaktadır. Bu tutar polis memurun atanmış olduğu bölgenin durumu, ailevi durumu ve çocuğunun olup olmama durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yine Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO'dan mezun olduktan sonra polis memurları açıktan ön lisans ya da lisans bölümlerini yazarak eğitimlerine devam edebilir. Eğitimlerini yükselten polis memurlarının maaşları yükselmekte bu sayede PMYO mezunu adaylarda POMEM'den mezun olan polis memurları ile denk bir şekilde maaş alabilmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde açıköğretim üniversiteleri ile örgün öğretim üniversiteleri arasında hiçbir fark yoktur ve ayrımcılık yapılmamaktadır.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Gerizekalo mal onlar vatani ni korumak için savasiyorlar

ugur turgut
ugur turgut @Ahmet - 5 yıl Önce

Katılıyorum bence polisler daha fazla hak ediyor şahsen ben de polisliği düşünüyorum. Kaç gün uykusuz kalıyorlar. Bin bir türlü insana rastlıyorlar. Nerdeyse ailelerini görmüyorlar bile. Mesaileri de yok İş ne zaman biterse o zaman biter . Onlar sabah 08.00 de mesai'ye başalyıp 17.00' da mesai bitirmiyorlar. Sonuna kadar hak ediyorlar.

Emmy
Emmy - 5 yıl Önce

egitim al koy cebe 3500tl en az oh 2 diplomasi olan insanlarda issiz kpss pesinde kosup dursun.Gunumuzde adaletin olmadigi ulke malesef TURKIYE

hy
hy @Emmy - 5 yıl Önce

Polis değilim ama şartları sağlıyorsan sende başvur. Biri polis olmak istiyorsa bunun yolu böyleyse ne yapmasını bekliyorsun. 4 yıl boş beleş bölümler okuyup senin dediğin gibi kpss peşinde mi koşsun ?