Piyade Maaşları 2016

Ülkelerin bölünmez bütünlüğünü korumak ve gerek iç gerekse dış saldırılara karşı ülkeleri savunmakla görevli olan askerlerimiz çok zor şartlarda eğitim almakta ve direnç kazanarak her hava şartında mücadele etmeyi öğrenmektedirler.

Piyade Maaşları 2016
Ülkelerin bölünmez bütünlüğünü korumak ve gerek iç gerekse dış saldırılara karşı ülkeleri savunmakla görevli olan askerlerimiz çok zor şartlarda eğitim almakta ve direnç kazanarak her hava şartında mücadele etmeyi öğrenmektedirler. Ülkemizi koruyan ve başarısını tüm dünyaya ispatlamış olan Türk Silahlı Kuvvetleti, düzeni sağlamak amacıyla ast ve üst rütbeli komutanlar tarafından büyük bir titizlikle idare edilmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde birbirinden farklı rütbe ve de göreve sahip asker ve komutan bulunmaktadır. Bunlardan birisi de piyadelerdir. Piyadeler, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olarak askerlik görevini yapan en temel muharip asker sınıfıdır. Piyadeler herhangi bir iç karışıklı ya da muharebe gibi durumlarda en ön sıralarda savaşan hatta ve hatta gerekirse düşman ile kıran kırana mücadele edecek askerlerden meydana gelmektedir. Görev yerlerine bakacak olursak ülkemizin her noktasında bulunan askeri birliklerde timden tabura karar müstakil kuruluşlar içerisinde askerlik vazifelerini yerine getirmekle görevlidirler. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde piyade olarak görev alan kişileri anlayabilmek için yakalarında yer alan rütbe sembollerine bakmamız yeterli olacaktır. Piyadelerin yakasında yeşil bir zemin üzerinde çapraz tüfek sembolü bulunmaktadır ve bu sembol onların piyade olmasının göstergesidir. Piyadelerin kullandığı ve halen kullanmaya devam ettikleri birincil silahları ise piyade tüfekleridir. Muharebe sırasında oldukça önemli görevleri olan piyadeler, ateş veya da manevra yaparak düşmana yakınlaşmak, düşman birliklerini esir almak ya da imha etmekle sorumludurlar. Piyade maaşlarına bakacak olursak kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü konuşlanılan birliğin bulunduğu konum alınan ücretlerde oldukça etkilidir. Doğu bölgelerde alınan ücretler, batı illerimizde alınan ücretlere göre daha fazla olurken ortalama olarak 3 bin lira gibi bir maaş piyadelere ücret olarak ödenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gygl
gygl - 5 yıl Önce

Net bir şey söyleyin be kardeş 3 bin civarı ne beee

ıtufutt
ıtufutt - 5 yıl Önce

Net bir şey yazın 3 bin ne

Yilmaz
Yilmaz - 3 yıl Önce

Askeri maaşları icın