Parti Genel Başkanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Maaş bağışı sonrasında vatandaşların merak ettikleri konulardan birisi de parti genel başkanlarının maaşları oldu. Meclisteki partilerin genel başkanlarının maaşları ne kadar ?

Parti Genel Başkanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Son zamanlarda gündemde yer alan haberlerden biri de korona virüs kapsamında Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan ve daha sonra da İBB tarafından yapıla çağrı ile açılan yardım ve bağış kampanyaları oldu. Birçok siyasi isim de bu bağış kampanyalarına maaşları ile yardımda bulundu. Özellikle vatandaşların merak ettiği konulardan biri genel parti başkanlarının ne kadar maaş aldığı oldu. İşte gündemde yer alan bilgilere göre parti genel başkanlarına ödenen maaşlar ve diğer detaylar.

CHP Genel Başkanı

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 22. dönem milletvekili seçildikten sonra tekrar milletvekilliğinden emekli olmakla birlikte emekli maaşı da almaktadır. Bu noktada en yüksek memur maaşlarından olan genel müdürlükten emekli olunduğunda 5 bin 811 TL alınırken milletvekilliğinden mezun olan biri ise 9 bin 594 TL emekli maaşı alabilmektedir. Bu durumda ise Kılıçdaroğlu’nun maaşı yaklaşık olarak 16 bin 811 TL milletvekili maaşı + 9 bin 594 TL de emekli maaşı olmak üzere toplamda 26 bin 405 TL olarak hesaplanmaktadır.

MHP Genel Başkanı

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçelihem genel başkanlık hem de 24. Dönem Osmaniye Milletvekili olarak görev almaktadır. Bu noktada özellikle Bahçeli’nin emekliliğine ilişkin ise bir bilgi yer almadığından dolayı bu noktada aylık maaşının 25 bin TL olarak açıklanması dolayısı ile 16 bin TL milletvekili maaşı ve 9 bin TL de emekli maaşı olduğu söylenebilir.

İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener, sosyal medyada İBB kampanyasına üç aylık emekli maaşı ile başvurduğunuaçıklamamış ve 45 bin TL’lik dekontunu paylaşmıştı. Bu noktada aylık olarak ise 15 bin TL emekli maaşı olduğu ve 16 bin de milletvekili maaşı ile Akşener’in yaklaşık 31 bin TL maaş aldığı ifade edilebilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tugay Ayaş
Tugay Ayaş - 6 ay Önce

AKP nin veya diğer parti liderlerinin maaşları neden açıklanmadı acaba

Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Meral Akşener milletvekili değil ki !! Nasıl site bu?