Parti Genel Başkanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Maaş bağışı sonrasında vatandaşların merak ettikleri konulardan birisi de parti genel başkanlarının maaşları oldu. Meclisteki partilerin genel başkanlarının maaşları ne kadar ?

Parti Genel Başkanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Son zamanlarda gündemde yer alan haberlerden biri de korona virüs kapsamında Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan ve daha sonra da İBB tarafından yapıla çağrı ile açılan yardım ve bağış kampanyaları oldu. Birçok siyasi isim de bu bağış kampanyalarına maaşları ile yardımda bulundu. Özellikle vatandaşların merak ettiği konulardan biri genel parti başkanlarının ne kadar maaş aldığı oldu. İşte gündemde yer alan bilgilere göre parti genel başkanlarına ödenen maaşlar ve diğer detaylar.

CHP Genel Başkanı

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 22. dönem milletvekili seçildikten sonra tekrar milletvekilliğinden emekli olmakla birlikte emekli maaşı da almaktadır. Bu noktada en yüksek memur maaşlarından olan genel müdürlükten emekli olunduğunda 5 bin 811 TL alınırken milletvekilliğinden mezun olan biri ise 9 bin 594 TL emekli maaşı alabilmektedir. Bu durumda ise Kılıçdaroğlu’nun maaşı yaklaşık olarak 16 bin 811 TL milletvekili maaşı + 9 bin 594 TL de emekli maaşı olmak üzere toplamda 26 bin 405 TL olarak hesaplanmaktadır.

MHP Genel Başkanı

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçelihem genel başkanlık hem de 24. Dönem Osmaniye Milletvekili olarak görev almaktadır. Bu noktada özellikle Bahçeli’nin emekliliğine ilişkin ise bir bilgi yer almadığından dolayı bu noktada aylık maaşının 25 bin TL olarak açıklanması dolayısı ile 16 bin TL milletvekili maaşı ve 9 bin TL de emekli maaşı olduğu söylenebilir.

İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener, sosyal medyada İBB kampanyasına üç aylık emekli maaşı ile başvurduğunuaçıklamamış ve 45 bin TL’lik dekontunu paylaşmıştı. Bu noktada aylık olarak ise 15 bin TL emekli maaşı olduğu ve 16 bin de milletvekili maaşı ile Akşener’in yaklaşık 31 bin TL maaş aldığı ifade edilebilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tugay Ayaş
Tugay Ayaş - 2 yıl Önce

AKP nin veya diğer parti liderlerinin maaşları neden açıklanmadı acaba

Mert Can
Mert Can - 12 ay Önce

Recep Tayyip Eedoganin maasini soranlar...o aldi paranin kat kat hakkini ödüyor gece gündüz Ülkesi icin kosturuyor..Ya ötekileri , yakacagiz yikacagiz satacagiz demeyle maas aliyorlar ..icraatleri SIFIR

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Meral Akşener milletvekili değil ki !! Nasıl site bu?

Eyüp
Eyüp @Ahmet - 2 yıl Önce

Aksener eski bakan hemserim oradan emekli maasi var

Eyüp
Eyüp - 2 yıl Önce

Eski bakan aksener oradan 16 bin emekli maasi var birde partiden 15 bin toplam 31 bin tl

Sarsilmaz
Sarsilmaz - 1 yıl Önce

Allah bu millet vekillerine ve boş yere maaş alan kilicdar oğlu aksener den çıkarsın inşAllah haram ediyorum hajkimi

lllllllllll
lllllllllll @Sarsilmaz - 13 ay Önce

recep bey kaç alıyor

Ferahmuz
Ferahmuz - 1 yıl Önce

Kardesim bu ne kadar maas aclik siniri altinda emekli maasi en dusuk 1500 tl vatantan bunla nasil gecinecek bu millet vekillerine ve yahutda parti baskanlarina verilsinde goreyim bir nasil geciniyorlarmis

Aras Icak
Aras Icak - 4 ay Önce

AKP neden yok? Partiden bile sayılmıyor mu yoksa?

Yusuf kahveci
Yusuf kahveci - 2 ay Önce

Bilgiler güvenilir değil.. çünkü meral akşener milletvekili değil ama vekil maaşı aldığı yazılmış.. ciddiyet sıfır...