Paralı Asker Maaşları 2016

Ülkemizde idari ve askeri alanda her geçen gün olumlu yönde gelişmeler gösterilmektedir. Geçtiğimiz yıl basından sıkça duyduğumuz paralı askerlik durumu, askerlik vazifesini bir meslek olarak gören ve bu meslekte ilerlemek isteyen kişiler ücret karşılığı askere alınmaktadır

Paralı Asker Maaşları 2016
Ülkemizde idari ve askeri alanda her geçen gün olumlu yönde gelişmeler gösterilmektedir. Geçtiğimiz yıl basından sıkça duyduğumuz paralı askerlik durumu, askerlik vazifesini bir meslek olarak gören ve bu meslekte ilerlemek isteyen kişiler ücret karşılığı askere alınmaktadır. Basında yansıyan ismiyle paralı asker ya da sözleşmeli er olarak gördüğümüz kişiler son gelişmelerin ardından orta öğretimi bitirmelerinin ardından paralı olarak askerlik görevlerini yapabilmektedirler.

Bir ülkenin ne kadar iyi bir şekilde yönetildiği kadar askeri gücü de oldukça önemlidir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarısı ise dünya tarafından bilinmektedir. Bordo Bereli adı verilen özel eğitimli askerlerimizin yanı sıra özel harekat birliklerimiz de oldukça büyük başarılara imza atmaktadır. İçinde bulunduğumuz günlerde doğu bölgelerimizde meydana gelen karışıklık ve terör olaylarından dolayı da birçok paralı asker alınması söz konusuydu. Talebin fazla olmasından dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri yeni bir düzenleme yaptı ve halen silah başında bulunan er ya da erbalkarın orta öğretimi bitirmeleri halinde sözleşmeli asker olarak başvuru yapabileceklerini açıkladı. Bununla beraber gelecek kaygısı çeken ve kendini devletine ve milli duygular içerisinde milletine adamak isteyen kişiler paralı asker olarak çalışabilecektir. Paralı Asker Maaşları 2016 yılındaki son zamlarla birlikte de 3 bin beş yüz altmış yedi liraya yükselmiş durumdadır.

Paralı olarak askerlik vazifesini yapacak olan sözleşmeli erlerin 7 yıl boyunca çalışmaları halinde tazminat almaları da sağlanmış durumdadır. Sözleşmeli er olarak işe başlamış kişiler 7 yıl askerlik vazifesini yaptıktan sonra askerden ayrılmaya karar vermeleri halinde 70 milyar ile 75 milyar arasında bir tazminat ile ödüllendirilecektir. Bunun haricinde de can ve mal güvenlikleri de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından güvenceye alınan kişileri güzel bir gelecek beklemektedir.

YORUM EKLE