Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Silahlı ve Silahsız Güvenlik

Özel sektör ve kamu kurumlarında özel güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? Silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaşları ne kadar?

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Silahlı ve Silahsız Güvenlik

Türkiye'nin dört bir yanında bulunan firmaların ve kamu kurumlarının büyük bir bölümünde çok sayıda güvenlik görevlisi personeli bulunmaktadır. Özel sektör firmaları ve kamu kurumları işin zorluğuna ve tehlikesine göre güvenlik görevlilerini silahlı ya da silahsız olarak almaktadır.

Güvenlik görevlileri genel olarak bireysel alınmamakta olup bağlı oldukları güvenlik firmalarından alınmaktadır. Peki özel güvenlik görevlisi maaşları ne kadar? Silahlı güvenlik görevlisi ile silahsız güvenlik görevlisi maaş farkı var mı varsa ne kadar gibi tüm soruların yanıtlarını www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere açıklıyoruz.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Özel sektörde istihdam etmekte olan özel güvenlik görevlilerinin maaşlarına baktığımızda silahsız güvenlik görevlilerin genel olarak bin 603 TL'den başlayan ve bin 800 TL'ye kadar yükselen maaşlar aldığı, Silahlı güvenlik görevlilerin maaşları ise bin 603 TL'den başlayan ve 2 bin 200 TL'ye kadar yükselen maaşlar aldığı görülmektedir.

Peki kamu kurumlarında güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? Genel olarak kamu kurumları sözleşmeli olarak dışarıdan güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmekte olup silahsız personellerin asgari ücret tutarında maaş aldığı ve silahlı güvenlik görevlilerin ise asgari ücretten başlayan ve 2 bin 500 TL'ye kadar yükselebilen maaşlar aldığı görülmektedir. Kurumlara göre değişiklikler olabilir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem
Ekrem - 4 yıl Önce

İsinolsa.com olarak özel güvenlik ile ilgili haberler yaptığınız sürece takipçiniz artacaktır.iyi bir konuya deyinmişsiniz .ben özel sektörde 13 yıldır özel güvenlik görevlisinin aldığım maaş 1.700 tl ama benim bulunduğum il deki Büyükşehir belediyesine bağlı güvenlik görevlileri 2.500 tl maaş almakta üstelik bu para benim verdiğim vergiler ile ödeniyor.benim param ile benim ile aynı işi yapan adama benden fazla para ödeniyor adaletini akm.

Ogg
Ogg - 4 yıl Önce

Kamuda taşeron güvenlik sistemi bitti sadece özel kurumlar kaldı kamuda kadroya geçen özel güvenlik maaşları dahada yüksek olacak

saim
saim - 4 yıl Önce

Seker fab ozellesinci biz ÖGG akibeti ne olacak kit ayrim yapildi diger ku kurumlarda calisan Güvenlik kadro aldi biz ne olacagiz koruma Güvenlik onlisansezunuyum işsiz kalmak inşAllah işe girmek bu devirde cok zor bir yere ise girmek icin ya bir yerde akraban olacak ya bir taniş yoksa işte yok.

2018
2018 - 4 yıl Önce

Çalistiğim proje silahli 1603 lira aliyorum askeri ucret gecem yok bayram yok yilik iznimizi bolduremiyiz istedigim zaman izne cikamiyoz oglen yemek hakimi kulanamiyirum istirat yok daha ne olcak 1603 lira

vatan
vatan @2018 - 4 yıl Önce

ARKADAŞLAR Hakkıyla çalışan kaç güvenlik personeli var acaba gece vardiyasında sabaha kadar elimizde telefon düşmüyor birde diyorsunuz bu maaşlar fazla bile veriyorlar bu durumda.

Cihan
Cihan - 4 yıl Önce

Kamuda kadrolu güvenlik olarak çalışan biri aynı iş yerinde farklı birim e geçmesi için ne gerekli ?

sivaslı
sivaslı @Cihan - 4 yıl Önce

geçen birini tanıyorum.. geçtiğine pişman