Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

Güvenlik görevlisi en düşük maaşı ne kadar? Güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? Güvenlik görevlilerinin çalışma şartları nelerdir? Güvenlik görevlisi olmak için neler yapmak gerekiyor? Tüm soruların cevapları haberimizde…

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

Başta özel şirketler olmak üzere birçok şirket bünyesinde özel güvenlik görevlisi personeli istihdam ediliyor. Son yıllarda sayıları giderek artan ve popüler hale gelen güvenlik görevlilerinin maaşlarını çalışma koşullarını ve güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin neler yapması gerektiğini sizin için derledik.

 GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların öncelikle bu meslekle ilgili yetkili kurumlardan eğitim almaları gerekiyor. Özel güvenlik kursuna kayıt olan adaylar buradan alacakları sertifikalara göre istihdam ediliyor ve maaşları da buna göre değişiklik gösterebiliyor. Şu an özel güvenlik kuruluşlarının verdiği eğitimler ise silahlı ve silahsız olmak üzere değişiklik gösteriyor.

Adaylar silahlı özel güvenlik sertifikası ve silahsız özel güvenlik sertifikası almalarının ardından iş başvurularını gerçekleştirmek için İŞKUR veya firmaların özel iş ilanlarına başvuruda bulunabiliyor.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞI NE KADAR?

Özel güvenlik görevlisi maaşı 2018 yılında en düşük asgari ücret olarak karşımıza çıkıyor. Bunun nedeni olarak da güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olan kişilerin her geçen gün artması. Bu nedenle özel şirketlerde asgari ücret alan güvenlik görevlileri tecrübe ve çalıştıkları iş yerinin tehlikesine göre maaşlarından artış görülebilmektedir. Bu tutarlar ise 3 bin liraya kadar yükselebilmektedir.

YORUM EKLE