Orman Muhafaza Memur Maaşları Ne Kadar Oldu?

2019 yılında alımı yapılacak olan orman muhafaza memurluğu için maaş oranı ve temmuz ayında yapılan zamma göre memurların maaşları şöyledir.

Orman Muhafaza Memur Maaşları Ne Kadar Oldu?

Çalışma koşulları oldukça ağır olan ve özverili çalışma sağlanması gerektiren ''Orman Muhafaza Memurları'' özlük haklarında iyileştirmeye gitmektedir.Öncelerde adına türküler yakılan orman muhafaza memurları bir dönem en önemli kamu görevlilileri olarak tanınmaktaydı. Orman koruma memurlarının maaşları iki şekilde etkilenmektedir. İlk olarak tüm memurlara yapılan standart maaşlarına yapılması beklenen memur maaş zammı ve fazla çalıştığı zamanlarda ücretlerine bu maaş zammı yansıtılmaktadır.

TÜİK'in verilerine göre 2019 yılının Ocak ayında enflasyon yüzde 1.6 Şubat ayındaki enflasyon yüzde 0,16 Mart ayındaki enflasyon yüzde 1,03 Nisan ayındaki enflasyon yüzde 1,69 Mayıs ayındaki bilinen enflasyon yüzde 0,95 Haziran ayındaki enflasyon yüzde 0,03 artmıştır. Bu nedenle toplam 6 aylık enflasyon yüzde 5,01 oldu. 6 aylık toplam enflasyon, maaştaki zam oranını geçmesinden dolayı % 1,01 oranında enflasyon zammı gerçekleşmiş oldu.

BAĞ-KUR ve SSK emeklilerin aylıklarına ise Temmuz ayında yüzde 5 kadar zam yapılacaktır. Memur emeklilerin ve memurların ise aylıklarında yüzde 6'lık bir artış olacağı söz konusudur.

Zamlı 15 Temmuz 2019 Net Maaşları

Türkiye İstatik Kurum'unun yaptığı açıklamaya göre 2019 yılı Haziran ayında tüketici fiyatlarında bir önceki aya göre %0,03 kadar bir artış göstermiştir. 4.Dönemdeki Toplu Sözleşmede bulunan hükümlere göre 2019 yılındaki ilk altı aylık döneminde oluşacak enflasyonun artış miktarı %4'den fazla olması durumunda kamudaki çalışan görevlilere enflasyon farkı verilecektir.

Bu nedenlerden 2019 yılının ilk altı ayındaki toplam enflasyon %5,01 olduğundan Temmuz ayında yapılacak olan %5 kadar toplu sözleşme zammına ek olarak %1,01 kadar enflasyon zammı yapılacağı da bilinmektedir.

Unvanlara göre 2019 net maaşlarına bakacak olursak : Bakan Yardımcısı 23.080 TL, Genel Müdür 12.597 TL ve Daire Başkanı 10.254 TL olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kerim
kerim - 2 yıl Önce

bu maaş az, o kadar zorlu hava kosullarında arazi de calısılıyor