Muhtar maaşı 2019: Ek Ödemelerle Birlikte

Mahalli İdareler Seçimlerinin tamamlanmasının ardından muhtar maaşı konusu merak edilenler arasına girdi. Bu kapsamda 2019 muhtar maaşı ne kadar yanıtlamak yararlı olacaktır.

Muhtar maaşı 2019: Ek Ödemelerle Birlikte

Seçimlerin tamamlanmasının ardından en çok merak edilen konulardan birisi de muhtar maaşlarının ne kadar olduğu. 2019 seçimlerinin tamamlanması sonrasında muhtar olmayı başaranlar devlet memuru kapsamına girmekte ve mevzuatla belirlenmiş miktarlarda maaş almaktadır. 

2019 MUHTAR MAAŞI

2019 yılı itibariyle en düşük muhtar maaşı 1795 TL olarak belirlenmiştir. Temmuz 2019 itibariyle gelecek zam sonrasında muhtar maaşı bir miktar daha artacaktır. 2018 yılındaki en düşük muhtar maaşı ise 1726 TL'idir.

Her ayın 15'inde maaşını alan muhtarların ne kadar ödeme alacağı medeni durumuna, çocuk sayısına göre değişebiliyor. 

Muhtarın maaşı görev yaptığı bölgeye göre de değişiyor. İstanbul'da görev yapan muhtarlar en az 2254 TL, Ankara'da görev yapan muhtarlar en az 2254 TL, İzmir'de görev yapan muhtarlar en az 2254 TL, köy muhtarları ise 2174 TL maaş almaktadır. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE