Milletvekili Maaşları 2016

Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi olarak mecliste görev yapan milletvekilleri çalışma sistemine ayak uydurarak gelirlerini sağlamaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere milleti temsil eden milletvekilleri görevleri arasında bir çok sorumluluk bulunmaktadır. Milletvekilini seçen halk hizmetlerini sunmasını dilemektedir

Milletvekili Maaşları 2016
Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi olarak mecliste görev yapan milletvekilleri çalışma sistemine ayak uydurarak gelirlerini sağlamaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere milleti temsil eden milletvekilleri görevleri arasında bir çok sorumluluk bulunmaktadır. Milletvekilini seçen halk hizmetlerini sunmasını dilemektedir. TBMM de görev alan milletvekilleri kendilerini geliştirerek gündemi takip etmeli, konuşmalarını yaparken kararlı bir halde davranmalıdır.

Milletvekilleri seçimlerinden önce verilen vaatleri yerine getirmek üzere hizmetlerini sergilemeyen ve çeşitli çalışmalar da bulunan milletvekilleri vaatlerini yerine getirerek verilen sözlerin tutulması beklenir. Aynı zamanda milletvekilleri görevlerini yaparken planlı ve programlı bir şekilde hareket edecek, sistemli bir halde görevlerini yerine getirerek aksamaların olmasını engelleyecektir. Akıcı bir konuşma diline sahip olmak istiyorsanız diksiyon eğitimi alarak kendinizi dinletmeyi başarabilir, heyecanlanmadan akıcı bir şekilde konuşmanızı tamamlayabilirsiniz. Sorulan soruları cevaplama hakkına sahip olurken bilgi birikiminizi devreye sokacak özgüven sahibi bir birey olarak sorulan soruyu cevaplandıracaksınız. Milletvekilleri görevlerini yerine getirirken tarafsız davranmalı, demokrat kararlar vererek kurallara ve yasalara uyum sağlamaktadır. Milletvekilleri görevlerini yaparken gündemi sıkı bir şekilde takip etmeli yapılan konuşmalar da fikirlerini belirtmelidir. Geleceğe yönelik fikirler sunarak toplumun bugün yaşadığı problemlere çözüm aramaktadır. Milletvekili maaşlarına gelecek olursak net bir fiyat söylemek mümkün olmayacaktır. Fakat yaklaşık olarak aldıkları ücret gelen zam ile birlikte 15 000 ila 17 000 arasında değişmektedir. Emekli milletvekillerinin aldıkları ücret ise 8 000 ile 9 000 TL arasındadır.

Ülkemizin bölünmezliğini gösterebilir için hizmetler sunarak geliştirmeye devam ettireceklerdir. Cesur ve kararlı bir yapıyla fikirlerinizi dile getirmekten korkmayacak kendinizi geliştirerek gündemden haberdar olacaksınız. Meslek seçiminizi bu yönde yaparak gelirinizi elde edecek geleceğe dair planlarınızı gerçekleştirerek hayallerinizi gerçeğe dönüştüreceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:24
YORUM EKLE