Memurlar Enflasyon Zammına Çok Yaklaştı

Gün içerisinde açıklanan enflasyon rakamlarının ardından, memurlara sağlanacak olan enflasyon zammı içinde çok az bir miktar kaldığı görüldü. Ağustos ayında açıklanan enflasyon verisi yakın zamanda memurlara zammın yapılacağının habercisi olarak nitelendirildi.

Memurlar Enflasyon Zammına Çok Yaklaştı

TÜİK'in 2018 Ağusos ayının enflasyon verilerininin açıklanmasıyla birlikte açıklanan rakamın memur zammının yapılması için belirlenen sınıra çok yaklaştığını ve az bir artış ile yeni dönem içerisinde memurlar ve emekliler yeni zamlarına kavuşacağı belirtildi. Ağustos ayı sonunda açıklanan Ağustos ayının enflasyon verisi 2.30 olarak açıklandı.

ENFLASYON TEK HANELERE DÜŞEBİLİR

Ekonomi verilerinin bir aşağı bir yukarı çalkalanmasından dolayı gelecek olan fatura zamları enflasyonun tek hanelere düşmesi konusunda bir yöntem olarak belirtiliyor. Açıklanan Ağustos ayının enflasyon rakamlarına göre önümüzdeki ay yaşanacak enflasyon verilerinde %15 seviyelik bir artış memur ve emekli maaşlarında zamma gidilmesine sebebiyet verecek.

Devlet tarafından bunca zamandır memurlar enflasyon zammı haricinde ekstra bir zam alamadılar. Bazı zamanlar enflasyonun haricinde de zamlar yapılsa da bu rakamlar enflasyondan dolayı alınan zam ücretlerinin gerisinde kaldı. Memurlar ve emekliler yeni sene ile birlikte maaşlarında ne kadar zam olacağı sorusunu ise bu ayın sonunda açıklanan enflasyon verileri ile öğrenebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 12:13

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE