MEB 2019 Destekleme Kursu Kılavuzunu Yayınladı! Ücretli Öğretmen Başvuruları Nasıl Olacak? Ücretli Öğretmen Başvuruları Nasıl Olacak?

MEB 2019 destekleme kursu kılavuzu yayımlandı! Öğrencilerin ve öğretmenlerin başvuru tarihleri ve öğretmenlerin alacağı ücretlerin detayları haberimzdedir

MEB 2019 Destekleme Kursu Kılavuzunu Yayınladı! Ücretli Öğretmen Başvuruları Nasıl Olacak? Ücretli Öğretmen Başvuruları Nasıl Olacak?

Birçok öğretmen ve ücretli öğretmen adayının merakla beklediği MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ÖDSGM tarafından 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına ilişkin Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu yayınlandı. Bu kapsamda öğretmen ve öğrenci başvuruları yıllık olarak alınacak olup öğretmen başvuruları 14 Eylül ile 18 Eylül arasında, öğrenci başvuruları ise 19 Eylül ile 23 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kurs Takvimi ve Genel Esaslar

İlgili destekleme kurslarına ilişkin takvim ve genel esaslar şu şekilde belirtilmiştir.

İlgili kurs, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim görenistekli öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlara verilecek destekleme ve yetiştirme kurslarını kapsamaktadır. Buna göre Kurslar, okul veya kurum müdürlüğü tarafından e-Kurs Modülü üzerinden teklif edilir ve il/ilçemillî eğitim müdürlüğünün onayı ile açılmaktadır.

Kursların açılış, kapanış, onay, öğretmen-öğrenci kayıt, ders programları vb. iş ve işlemleri e-KursModülü (https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar ve https://e-kurs.meb.gov.tr) üzerinden yapılmakla birlikte kurslarda, kurs talebinde bulunan kadrolu/sözleşmeli öğretmenlere öncelik verilmektedir. Fakat kadrolu/sözleşmeli öğretmenlerin yetersiz olmasıhâlinde millî eğitim müdürlüğünce aday öğretmen olarak atanabilme şartlarını taşıyanlar arasındanve/veya üniversite öğretim elemanlarından ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzeregörevlendirme yapılmaktadır.

Öğretmenler ve Öğrenciler Nasıl Başvuru Yapabilir?

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvimegöre e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunmakta olup öğrenciler de ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerindenbirine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir.

İlgili kılavuz ve detaylar için: https://odsgm.meb.gov.tr/www/2019-2020-egitim-ve-ogretim-yili-destekleme-ve-yetistirme-kurslari-e-kilavuzu-yayimlandi/icerik/487

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 23:34
YORUM EKLE