Köşe Yazarı Maaşları Ne Kadar Oldu 2017! Köşe Yazarı Görevleri Nelerdir?

Gazetelerde ve haber sitelerinde çalışmakta olan köle yazarı maaşları ne kadar? Köşe yazarı maaşı 2017 yılında ne kadar oldu? Köşe yazarı görevleri nelerdir?

Köşe Yazarı Maaşları Ne Kadar Oldu 2017! Köşe Yazarı Görevleri Nelerdir?
Ülkemizde yayın hayatına devam etmekte olan gazetelerde bilindiği üzere çok sayıda köşe yazarları çalışmaktadır. Köşe yazarları gündemleri takip ederek buna ilişkin yorumları ve kendi düşüncülerini çalıştıkları haber sitelerinde kendilerine ait olan bölüm de ya da gazetenin kendine verdiği bölümlere yazılarını eklemektedir.

Peki gazetelerde ve haber sitelerinde çalışmakta olan köşe yazarları ne kadar maaş almaktadır? Köşe yazarlarının görevleri nedir ve köşe yazarları neler yapmaktadır.

KÖŞE YAZARI GÖREVLERİ

Köşe yazarları gazetelerde veya haber sitelerinde çalışmaktadır. Köşe yazarı görevlerine bakacak olursak, köşe yazarları gündemi sıkı şekilde takip etmekte ve gündem de neler olup bitiyor incelemektedir. Gazetelerde kendilerine verilen bölümlere olabildiğince tarafsız ve gündeme ya da değerlendirdiği başlığa ilişkin yazılarını yazmaktadır. Yin haber sitelerinde de durum aynıdır ve köşe yazarı kendi bölümüne gündemi değerlendirecek yorumlar ile haberler yazar.

KÖŞE YAZARI MAAŞLARI

Peki Gazeteler ile haber sitelerinde görev yapmakta olan köşe yazarları ne kadar maaş almaktadır. Pek çok haber sitesinde ki köşe yazarları yazı başı ücret almaktadır. Bu ücretler yazara göre 10 - 20 - 50 - 100 lira gibi değişiklik gösterirken özellikle gazete köşe yazarları tanınmışlığına göre aylık 10 bin lira - 20 bin liraya kadar yükselebilen maaşlar alabilmektedir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE