Kamu İşçilerine 1 Yılda 3 Bin 200 TL İkramiye Verilecek

Yıl içerisinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri 4 taksitle yapılıyordu. Bu kapsamda asgari ücret ile çalışan bir işçi 13 günlük ücret karşılığı en az 792 lira 58 kuruş ödeme yapılacak.

Kamu İşçilerine 1 Yılda 3 Bin 200 TL İkramiye Verilecek

Kamu işçilerine bir yılda 3200 TL ikramiye ödenecek. Yıl içerisinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri 4 taksitle yapılıyordu. Bu kapsamda asgari ücret ile çalışan bir işçi 13 günlük ücret karşılığı en az 792 lira 58 kuruş ödeme yapılacak.

 Böylelikle 4 taksit de 3168 lira ödeme yapılmış olacak. Kamu işçileri Ocak Haziran Ağustos da 13’ er günlük ödemelerini alacaklar. Ayrıca bu ödemeye ilave tediyenin bir yarısı ve diğer yarısı ise 31 Mayısta ödenecek maden işçileri ise ücretin tamamını 23 Aralık'ta alacak.

TEDİYE MİKTARI NASIL HESAPLANIR?

Kamu işçilerinin tediye miktarları maaşlarına oranla hesaplanmaktadır. Tediye verilecek miktarın asgari ücreti bir ilgisi yoktur. Örneğin 3000 TL brüt ücreti olan bir işçiye 929, 08 TL 3500 TL ücreti olan bir kamu işçisi ne ise 1084 TL 4000 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 1239 TL ilave tediye ödenmesine karar verilmiştir.

Tediye miktarlarının herhangi bir sınırı ya da limiti yoktur. Ödenecek kişinin almış olduğu maaşı ile doğrudan orantılıdır. kişinin almış olduğu brüt ücreti hediye olarak verilecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE