Kadroya Geçen Taşerona Müjde! İkramiyeler Bu Ay Ödenecek!

4-D statüsüne geçen işçilere Ocak ayında ikramiye verileceği açıklandı. Belediye de kadrolu çalışmaya başlayan işöilerin mali ve özlük haklarında yeni gelişmeler yaşandı.Detaylar haberdedir.

Kadroya Geçen Taşerona Müjde! İkramiyeler Bu Ay Ödenecek!

Taşerondan kadroya 4/D statüsüne getirilen işçiler için bu ay ikramiye müjdesi verildi. Belediyelerde kadroya geçen işçilerin de bu kadro ile mali ve özlük haklarında bir iyileştirme yapılması gündeme gelmiş olmakla birlikte geçen iki yılda herhangi bir iyileştirme yapılmamıştı.

Kimler Ödeme Alacak?

Kadroya 4/D statüsünde geçen işçiler 2018 yılında yüzde 8 zam almış olup kamuda işçiler ve memurlara ödenen enflasyon farkının ödenmesi sonucunda belediyelerde çalışan işçiler bu fark ödenmemişti. Bu doğrultuda işçiler yüzde 20 maaş farkı kaybı yaşamışlardı. Bunun yanı sıra bu işler aynı zamanda ilave tediye ödemesi de alamıyor.

696 sayılı kanuna göre taşerondan kadroya geçen işçilere ise YHK toplu sözleşmesine göre ocak ayında 5 günlük ikramiye ödenecek. Belediyelerde kadroya geçen işçilerin ise 5 günlük ödemeleri nisan ayında gerçekleştirilecek.

Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

Sürekli olarak kadroya geçen işçiler yıl içerisinde toplamda 10 günlük ikramiye alacak olup bu ödemeler 2 eşit taksitte ödenecek. Buna göre iş sözleşmesinde yer alan hali ile ocak ve temmuz ayı olmak üzere 5’er günlük ikramiye yılda toplam 10 günlük ücretler tutarında (5x2=10) ödenecek. İşçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda ise çalışma süresi ile orantılı olacak şekilde bir tutar hesaplanacak.

Belediyelerde çalışan işçilere de aynı hesapla ikramiyeleri ekim ve nisan ayında olmak üzere 2 taksitte ödenecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediye
Belediye - 9 ay Önce

Zaten belediyeler alıyordu 2 senedir bu ikramiyeyi.Tediye Alamıyoruz bıktık artık.Hakkimiz