İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Oldu?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde istihdam etmekte olan İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan 2018 yılı maaşları ne kadar oldu?

İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Oldu?

Türkiye'nin dört bir yanında bulunan ve tiplere göre değişiklik gösteren Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE'ye bağlı hapishanelerde binlerce İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan memuru görev yapmaktadır. İlgili personeller vardiyalı sistem ile çalışmakta olup görevleri mahkumlar ile ilgilenmektedir.

Buna göre pek çok genç aldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanından dolayı ya da alımların yoğun olmasından dolayı İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan mesleğini tercih etmektedir. Peki İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan pozisyonunda istihdam etmekte olan personellerin 2018 yılı maaşları ne kadar oldu? İşin Olsa ekibi olarak İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan maaşlarını paylaşıyoruz.

GARDİYAN MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde görev yapmakta olan İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan personeller 2018 yılı son zamlar ile birlikte ortalama 3 bin lira civarında maaş almaktadır. Tabi alınan bu maaş İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan personelinin görev yaptığı hapishanenin tipi, büyüklüğü, şehir, aile ve çocuğunun olup olmama duurmuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak yine de ortalama olarak Türkiye geneli İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyanlar 3 bin lira civarında maaş almaktadır. Gardiyan olmak isteyen adayların aşağıdaki linki takip etmesi gerekmektedir.

GARDİYAN NASIL OLUNUR?

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 10:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azim Kahraman
Azim Kahraman - 4 yıl Önce

Yapılan işe göre 3 bin az bile! Bakanlık İKM lere sahi çıkmalı maaşları asker ve polis maaşlarına denk olmalı üniformaları güvenlik işleri arasında en düşük maaşı alan devlet memurlarıdır...

Emre Korkmaz
Emre Korkmaz - 4 yıl Önce

maaştan hariç alınan herhangi bir ek tazminat varmı,

Musa Yılmaz
Musa Yılmaz - 4 yıl Önce

Maaştan hariç hiçbir ek ücret yok

Ersin
Ersin - 4 yıl Önce

Çünkü kpss 70/75 puan ile atandığı için.

ibrahim
ibrahim @Ersin - 4 yıl Önce

Ersin havan kime bekçiler ilkokul mezunu 4000 4500 alıyor , polisler lise mezunu 5500 alırken , lisans , önlisans bitiren kpss puanı + mülakata giren ikmler 3000 alıyor hak mı bu kpssden 30 alsalar ne olacak 3000 nedir özel güvenlikler o kadar maaş alıyor sertifika ile.

Zahit günay
Zahit günay - 3 yıl Önce

Gardiyan maaşını tartışırım hemde gözüm kapalı 05392789283 çok az.polis 5500 gardiyan 3000 adalet bunun neresinde.

Emre duru
Emre duru - 3 yıl Önce

Gardiyan sürekli suçlularla ilgileniyor.Maaş çok az.