İktisatçı - Ekonomist Maaşları

İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist Maaşları İktisat , İşletmeden sonra en çok tercih edilen mesleklerden biridir

İktisatçı - Ekonomist Maaşları
İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist Maaşları İktisat

, İşletmeden sonra en çok tercih edilen mesleklerden biridir. Aynı zamanda da en çok duyduğumuz mesleklerden biridir. Öncelikle İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist mezunu nasıl olunur? Nasıl İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olunur? İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist nedir?
Gibi soruların cevaplarını bulmak gerekiyor. İktisat okuyanların özel sektörde ve de kamuda çok fazla iş imkanları vardır. İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmak demek fakültelerin İktisat ya da diğer bir deyimle Ekonomi bölümü mezunu olmak demektir. Bunlar 4 yıllık örgün eğitim veren üniversiteler ile açık öğretim fakültelerinin İktisat ya da diğer bir deyimle Ekonomi fakültelerinin İktisat ya da diğer bir deyimle Ekonomi bölümleridir. Sadece 4 yıllık değildir 2 yıllık ön lisans programları kapsamında da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomistlik bölümü mezunları da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist ünvanı alırlar ve İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmuş olurlar.
Tüm bunları ele aldığımız aman İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist ünvanını almak kolaydır ancak İktisatçı ya da diğer bir deyimle
Ekonomist olarak çalışmak da bu kadar kolay mıdır sorularına cevap bulmamız gerekiyor. İktisatçı olmak ve daha önce de dediğimiz gibi ekonomist olmak, aslında eşit ağırlık bölümü olsa da sayısal zeka isteyen, matematiksel işlemleri çok fazla olduğu bir bölüm olduğu için sayısal beceri isteyen bir bölüm ve de bir meslektir. Ekonomi ve iktisat, zaten rakamları bize izletir. 2 yıllık ön lisans programları ya da 4 yıllık örgün eğitim mezunları veya da 4 yıllık açık öğretim kapsamında da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomistlik bölümü mezunları nasıl ve nerede iş bulabilirler? 4 yıllık örgün eğitim mezunları veya 4 yıllık açık öğretim kapsamında da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomistlik bölümü mezunları için en büyük iş bulma olasılığı KPSS sınavlarıdır. Kamu personeli sınavlarına girerek belirli bir puan alarak kamuda meslek sahibi olarak çalışabilirler.
Maaşlar en düşük memur maaşından uzman maaşına kadar değişir. İktisat ya da diğer bir deyimle Ekonomi mezunları A-grubu kpss ile alan derslerinden girecekleri sınav ile 3500tl – 4500tl arası maaş ile uzman olarak görev alabilirler. İktisat ya da diğer bir deyimle Ekonomi mezunları B-grubu kpss ile düz memur ya da 4001 alımlarına başvuru yaparak 2000 tl 3000tl arası maaş ile de göreve başlayabilirler ve çalıştıkları sene ve de tecrübeye dil puanlarına , yüksek lisans vs gibi kriterlere göre ek ücretler ile maaşlarını daha da artırabilirler. Düz memur, vhki, bilgisayar işletmeni vs farklı alanlarda çalışabilirler. İktisat ya da diğer bir deyimle Ekonomi mezunları A-grubu kpss ile alan derslerinden girecekleri sınav ile uzman yardımcılığı ünvanı ile çalışarak çok yüksek maaşlar alabilirler. Bu yüzden kamu alımlarına yönelik sınavlarda alan bilgisi çok ama çok önemlidir. Gerçekten bilgi ve birikimi yüksek bir şekilde bölümü bitiren kişi bu soruları rahatlıkla yapabilir.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 12:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE