İcra Katibi 2021 Yılı Maaşları Ne Kadar Oldu?

Adalet Bakanlığı bünyesinde görevli icra katiplerinin 2021 yılı aylık maaşları nedir, icra katipleri ne kadar maaş alıyor?

İcra Katibi 2021 Yılı Maaşları Ne Kadar Oldu?

Adalet Bakanlığına bağlı olarak görev yapmakta olan icra katipleri bağlı bulundukları adliyelerde ve sahalarda görev yapmaktadır. Burada davalı ve davacı arasında ki diyoloğu sağlayan, haciz işlemlerinin evraklarını tutmakta olan icra katipleri ne kadar maaş alıyor? Haber turumuzda sizler için icra katiplerinin ne kadar maaş aldığını hemen aşağı bölüme ekledik.

İcra Katipleri Maaşı Nedir?

Adalet Bakanlığında görevli icra katipleri Ocak 2021 zammı ile birilikte net 4.120 TL maaş almaktadır. Bu tutar net maaş olarak bilinmekte olup görev yapılan bölge, dava sayısı, mesai durumu, aile ve eğitim durumuna görede değişiklik gösterebilmektedir.

Adalet Bakanlığında lise mezunu, ön lisans mezunu ya da lisans mezunu icra katipleri çalışabilmektedir. Yeni yayımlanan ilanlar da bu şekilde duyurulmakta olup mezuniyetlere göre ne kadar maaş farkı alındığı merak edilmektedir. Bir çok kurumda 500 TL'ye kadar mezuniyetlere göre maaşlarda fark olabilmektedir. Ancak Adalet Bakanlığı bu konu da bir fark olmaması için maaşlara mezuniyeti fazla yansıtmamaktadır. Yani lise mezunu icra katibi ile yüksek lisans mezunu icra katibi arasında ki maaş farkı neredeyse yok denecek kadar azdır.

İcra Katibi Ne İş Yapar?

YORUM EKLE