Hostes/Kabin Memuru ve Pilot Maaşları Ne Kadar 2019

2019 Temmuz ayı zamlı maaşlar ne kadar oldu? Pilot,hostes ve diğer hava personellerinin zamlı maaşları ne kadar oldu ? Haberin detaylarını sitemizden öğrenebilirsiniz.

Hostes/Kabin Memuru ve Pilot Maaşları Ne Kadar 2019

Ülkemizde popüler olan meslek gruplarından biri de hava yolları personelinin görev yaptığı sektörde yer almaktadır. Özellikle günümüzün en çok tercih edilen prestijli mesleklerinden olan kabin memurluğu ve pilotluk gibi meslekleri birçok aday etmektedir. Adayların bu meslekleri tercih etmesinde önemli rol oynayan etkenler ise kabin memuru maaşları ile pilot maaşları olduğu da ifade edilebilir. Bu noktada kamuda ya da özel sektörde çalışan bu personelin 2019 yılı itibari ile elde ettikleri maaş tutarı hakkında detaylı bilgi ise haberin devamında yer alıyor.

2019 Yılı THY ve Diğer Firma Maaşları

Türk Hava Yolları kamu kuruluşları içerisinde yer almakla birlikte ülkemizde faaliyet gösteren birçok hava yolu firması bulunmaktadır. Bu firmalar yüksek maaş ile hava yolu personeli istihdam etmekte olup 2019 yılında pilot maaşları ve kabin memuru yani host/hostes maaşları da şu aralıklarda yer almıştır.

  • Onur Air tarafından kabin memurluğu için en az 3.500 TL
  • Pegasus firması kabin memurluğu için en az 3.500 TL
  • SunExpress hosteslik için en az 3.400 TL
  • Anadolu Jet hosteslik için en az 3.500 TL
  • THY kabin memurluğu 3.750 ile 4.200 TL arasında,
  • AtlasJet kabin memurluğu için en az 3.500 TL maaş almaktadır.

Pilot maaşları ise her hava yolu firması için yaklaşık aynı fiyatlardan başlamakta olup 9 bin 500 TL ile 12. 890 TL’ye kadar çıkabilmekte ve bu tutar kaptan ya da diğer rütbeli pilot gurubunda yer almaya göre oldukça yüksek miktarlara çıkabilmektedir.

THY 2019 yılı içerisinde yılın ikinci 6 ayı için enflasyon + yüzde 1,5 oranında maaşlara zam uygulamış olup hem pilot hem de hostes maaşları temmuz ayında artış göstermiştir.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 21:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ha-sik-tir lan
Ha-sik-tir lan - 1 yıl Önce

Pilot maaşı 9 bin tl mi? kafayı yediniz herhalde amk

halis
halis @Ha-sik-tir lan - 12 ay Önce

9 bin dolar

...
... - 1 yıl Önce

Hayır benim dayımthy de kaptan pilot 2018 kışında 80 bin alıyordu şimdi daha fazladır bilmeden haber yapmayın hostesler de en az 9 bin bir tanıdığım 13 bin alıyor bende hosteslik istiyorum çok araştırıyorum ve içinden bildiğim meslekler

Neylan
Neylan - 13 ay Önce

Biryerde okudum hostes maası 15 bin yazıyor

memoli
memoli - 1 yıl Önce

pilot maaşını 4le host maaşını 2 ile çarpın yanlış yazmışsınız :)

Hiçkimse
Hiçkimse @memoli - 1 yıl Önce

Hacı neye göre 2 ile çarpıyosun kabin memuru olmak istiyorum heryere baktım 3 buçuk 4 bin lira anca maaş alıyorlarmış ben bunun okulunu okuyacam en az 5-6 binden başlıyor diye biliyordum