H&M Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor? Sosyal İmkanlar!

Özel sektörde çalışanlardan firmalara göre maaşların detaylarını aktarmak istiyoruz. Dünyaca ünlü H&M maaşı ne kadar? Maaş, özlük hakları ile sosyal imkanlar haberde.

H&M Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor? Sosyal İmkanlar!

H&M mağazası bir İsveçli tarafından kurulmuştur. Hennes&Mauritz isimlerinin baş harfinden oluşmaktadır. Kadın, erkek, genç ve çocuk giyim sektöründe oldukça popüler ve kaliteli bir markadır. Çalışma saatleri T.C yasalarına göre 7,5 saattir. Ayrıca yemek ve çay molaları bu saate dahil değildir. Mola ve çalışma saati ile toplamda 1 gün içerisinde 8,5 saat sürmektedir. Haftada bir gün sizin için belirlenen gün içerisinde izne sahipsiniz. Diğer bir yandan da 1 yıl mağaza çalıştıktan sonra yıllık izin kullanabileceksiniz. Peki, H&M çalışanları ne kadar maaş alıyor?

H&M MAAŞLARI VE SOSYAL İMKANLARI;

2020 yılı enflasyon oranlarına göre H&M çalışanları asgari ücretten %30 oranında fazla ücret almaktadır. Ayrıca bazı şubelerde akşam servisi de bulunmaktadır. Buna ek yemek ücreti de H&M tarafından verilmektedir. Mağaza prim sistemi ile çalışmaktadır. Belirlenen satış kotasını doldurmak şartı ile ekstra ücret alabilirsiniz. Çoğunlukla kotasını aşan müşteri temsilcilerine %50' ye kadar ek ücret ödemesi yapılmaktadır. Bu da demek oluyor ki asgari ücretin yarısı kadar ekstra ücret kazanılmış oluyor. Prim kotaları her zaman yöneticiler tarafından belirlenmektedir. Aynı zamanda tatillerde, resmi tatillerde ve bayramlarda çalışılması durumunda yine ekstra ücret söz konusudur. Kısacası maaş+yemek+prim+akşam servisi mevcuttur. İş için başvuru yapacak adaylar hem online hem de mağazaya giderek başvuru formu doldurabilir. Eğer mağazada eksik var ise değerlendirilirsiniz. Ancak mağazada eksiğiniz yok ise her an size ulaşarak iş başı yapmanızı da isteyebilirler. H&M maaş konusunda çalışanlarına değer veren bir giyim mağazasıdır. 4 Ekim 1947 tarihinde ilk İsveç’te, Türkiye de ise 2010 tarihinde mağazasını açmıştır.

MAAŞ VE SOSYAL İMKANLARINI MERAK ETTİĞİNİZ FİRMALARIN İSİMLERİNİ YORUM OLARAK PAYLAŞINIZ.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerekli
Gerekli - 12 ay Önce

Bu yazıyı kim yazdıysa bence kaldırsın çünkü baştan sona saçmalık. Hele prim sistemi denilmiş kahkaha attım. %30zam denilmiş orda ben bittim yani .