Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı

Kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarında istihdam etmekte olan hemşireler ne kadar maaş almaktadır. Kamu ve özel sektör maaşı.

Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Üniversitelerin ya da liselerin sağlık bölümlerini bitiren adaylar bilindiği üzere hemşire olabilmektedir. Tabi yeni çıkan yasa ile artık lise mezunları sadece hemşire yardımcısı olabilecek yani esas hemşire olamayacaktır. Üniversitelerin hemşire bölümlerinden mezun olan adaylar kamu da ya da özel sektör de hemşire olabilmektedir.

Peki ülkemiz de devlet hastanelerin de ya da her hangi bir kamu kurumunda istihdam etmekte olan hemşire ne kadar maaş almaktadır? Kamu kurumlarında çalışan hemşireler ne kadar maaş almaktadır.

ÖZEL SEKTÖR HEMŞİRE MAAŞI

Özel sektör kuruluşları büyüklüklerine göre hemşire personellerine farklı tutarlarda maaş vermektedir. İşe yeni girmiş bir hemşire personeline genel olarak 2 bin lira civarı maaş verilmekte olduğu gibi Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde hastanelerde hemşireler daha sıkı çalıştığı için maaşları 4 bin liraya kadar çıkabilmektedir.

KAMUDA HEMŞİRE MAAŞI

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ki devlet hastaneleri ya da kamu kurumlarında istihdam etmekte olan hemşire personelleri ise 3 bin lira ile 3 bin 500 lira civarı değişmekte olan maaş tutarı kazanmaktadır. Hemşirenin görev yaptığı yer, hastane ya da kamu kurumunun büyüklüğüne göre aldığı maaş tutarında değişiklik meydana gelmektedir. Bilindiği üzere hemşire personelleri KPSS puanları ile atanmaktadır.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
erdem
erdem - 3 yıl Önce

özel lara anadolu hastanesinde 3 yıldır calışıyorum aldıgım para 1.400 geçmedi

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Arkadaşlar hemşire olmak isteyenler bu bölümleri kpss yi kazanabilirseniz yazın özel sektör de normal çalışma saatinin 2 katı çalışıp 1600 1700 1500 gibi bir paraya çalışırsınız lütfen boş hayal kurmayın mezunum şuan da ankara dayım tüm özel hastanelerin verdiği maaş bu

isimsiz
isimsiz @Ahmet - 3 yıl Önce

Aynen reis istanbuldayım lise mezunuyum iş bulamıyorum, üni mezunu oluncada büyük bir mevla fark olmuyor. sadece işe alımlarda üni mezunu tercih ediyorlar özel sektör iyi hastaneler. e hadi üni okudum . askerliği soracaklar . e hadi onuda yaptım evlenıcekmısın napıcaksın 2 sene sözleşme imzalatacaklar. SAĞLIK SEKTÖRÜ BATMIŞ :) Atamada adam akıllı yok :) ne yapalım yanii sistemmden ötürüü

Melike
Melike - 3 yıl Önce

Ne 2 bin lirasi özelde yeni mezuna 1500 1600 fazla vermiyolar oda calisma saatleri devletin 2 katı

Seda
Seda - 3 yıl Önce

Ben daha 6.sınıfım şimdiden geleceğe bakıyorum çünkü ona göre çalışıcım hemşire olmak istiyorum inşAllah olurum.????

fd
fd @Seda - 3 yıl Önce

daha 6. sınıftan maaşına bakıyosan başka ileride kesin değişir fikrin

Merve AL
Merve AL - 3 yıl Önce

arkadaşlar kamuda hemşire maaşları nedir ?

onur
onur @Merve AL - 3 yıl Önce

3200 üzeri rahat alırsın lisans mezunuysan dönerle birlikte en az 3200tl

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Abi herkes bir şey demiş ve uydurmuşözelde en az 2500 maaş alınıyor devlette döner sermaye ile 4000-4500 arası maaş alanlar var

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Arkadaşlar etrafındakilere en g9rdüğüm kadarıyla özel sekt9rde 2000-2500 ile ćalışılıyor 1600 1700 diyenler hastaneye gidip mecbur para gerektiği için gidip çalışıyor adam sana 1000 derecede gider çalışısn ama gitmesen adam mecbur fiyatı artıracak eğer birlik olsa özel sektör o parayı vermez kendi kendinizi yakmayın 2000 altımda diyorsa çalışmayın yazık etmeyin mesleğe

esek oglu esek
esek oglu esek - 3 yıl Önce

bu devirde 3 bin 500 liraya calışılırmı